×

Idealna impreza według sztucznej inteligencji. Stworzono ludzi idealnych?

Piękni, biali, uśmiechnięci, nieprawdziwi. Tak wygląda idealna impreza według sztucznej inteligencji. Jeśli chcecie „uczestniczyć” w imprezie, która nigdy się nie wydarzyła i obejrzeć zdjęcia z ludźmi, którzy nie istnieją… teraz macie taką możliwość.

Idealna impreza według sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja potrafi zaskakiwać. Ale czy pozytywnie? Osoby, które widzimy na zdjęciach, na pierwszy rzut oka wpisują się w modelowy kanon piękna. Są młode, smukłe, atrakcyjne, radosne. Ale wystarczy przyjrzeć się bliżej, by zrozumieć, że na tych zdjęciach jest coś mocno niepokojącego.

Ludzie, których widzimy, wyglądają bardzo podobnie, jakby ktoś stworzył ich, wciskając przycisk „kopiuj”. Mężczyźni są dobrze zbudowani, mają gęste czupryny i twarz modeli. Kobiety są smukłe, mają gładkie cery i śnieżnobiałe uśmiechy. Ale to szczegóły sprawiają, że idealne z pozoru postaci mogłyby się sprawdzić w horrorze…

Niemal wszystkie osoby na zdjęciach mają zniekształcone dłonie, niejednokrotnie z „nadwyżką” palców. Podobnie ma się sprawa z uzębieniem imprezowiczów. Jedna z kobiet ma więcej zębów, niż ma człowiek.

Na szczęście to „tylko” wytwór sztucznej inteligencji, o czym poinformował autor wpisu, zamieszczonego w mediach społecznościowych.

Al Midjourney

Zdjęcia do złudzenia przypominają te zrobione aparatem analogowym, ale tak naprawdę zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję, a konkretnie przez system Al Midjourney. To generator obrazów, który tworzy zdjęcia na podstawie wprowadzonych do niego słów. Tym razem autor poprosił o stworzenie fotografii ludzi, którzy bawią się na imprezie.

Warto zauważyć, że sztuczna inteligencja na hasło „people” („ludzie”) domyślnie tworzy białych, atrakcyjnych ludzi, którzy wydają się być zamożni i z powodzeniem mogliby zostać gwiazdami Instagrama.

Cóż, w dzisiejszych czasach różnorodność i oryginalność nie jest w cenie. „Na czasie” są natomiast nierealistyczne standardy piękna.

Chcielibyście się znaleźć na takiej „imprezie”…?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować