×

Zaczęła rodzić na imprezie. Dopiero wtedy zdała sobie sprawę, że jest w ciąży

Wydawać by się mogło, że taka sytuacja może mieć miejsce tylko w filmie. Nic z tych rzeczy. 20-latka nagle zaczęła rodzić na imprezie. Jakby tego było mało, do tego momentu nie wiedziała, że jest w ciąży! Jak to możliwe?

Reklama

Nie wiedziała, że jest w ciąży

Mdłości, tkliwość piersi, zmęczenie, rozdrażnienie, brak miesiączki, a przede wszystkim rosnący brzuch to najczęstsze objawy ciąży. Jest ich na tyle dużo i są na tyle charakterystyczne, że ciężko nie zauważyć, że z organizmem kobiety „coś się dzieje”. Od każdej reguły są jednak wyjątki. Tym niewątpliwie jest historia Vivian.

20-letnia Vivian pochodzi z Meksyku. Młoda dziewczyna jeszcze jakiś czas temu nie miała pojęcia, że pod jej sercem rozwija się dziecko. Nie miała żadnych z ww. objawów ciąży i co ciekawe, nadal miesiączkowała. Żyjąc z tą świadomością regularnie ćwiczyła i chodziła na imprezy.

Reklama

Nagle zaczęła rodzić na imprezie

Życie Vivian momentalnie wywróciło się do góry nogami w październiku 2021 roku, kiedy świętowała urodziny przyjaciela. Podczas imprezy poczuła nieznośny ból brzucha. Nie pomagały leki, a nasilający się ból był na tyle silny, że postanowiła wrócić do domu.

Chłopak Vivian, Tonatiuh González, nalegał, aby udała się do szpitala i w końcu dopiął swego. Oboje nie mogli uwierzyć, gdy na miejscu dowiedzieli się, że przyczyną jest ciąża, a właściwie dziecko, które właśnie wybierało się na ten świat! Chwilę po postawieniu diagnozy dziewczyna została poddana znieczuleniu i przeszła cesarskie cięcie. Tak też powitała na świecie swojego synka.

Nie spałam przez cały zabieg, aż do momentu, gdy mój syn przyszedł na świat. Sama nie wiem, co wtedy czułam, ale mój chłopak był w szoku. To spadło na nas z dnia na dzień, z pewnością musiał być przerażony, zwłaszcza, że było wiele rzeczy, których nagle potrzebowaliśmy, w tym pieniędzy na opłacenie pobytu w szpitalu

– powiedziała Vivian.

Reklama

Nie byli gotowi na dziecko

Przyjście dziecka na świat to zwykle bardzo stresujący moment dla kochających rodziców. Rodziców, którzy często długimi miesiącami przygotowują się do tej wyjątkowej chwili. Co musiała zatem czuć 20-letnia Vivian, która o tym, że jest w ciąży dowiedziała się w trakcie imprezy na chwilę przed cesarskim cięciem? Nie sposób to sobie wyobrazić.

Martwiłam się o wszystko, co musiałam kupić i w tym momencie mój świat się rozpadł. Na początku było mi bardzo trudno, ponieważ nie miałam doświadczenia ani kontaktów z dziećmi, ale z czasem zaczęłam się dostosowywać

– wspomina Vivian.

Reklama

Stan zdrowia dziecka

Picie alkoholu, regularne imprezowanie czy nadmierna aktywność fizyczna, zwłaszcza w końcowych etapach ciąży, są jednymi z podstawowych przeciwwskazań dla ciężarnych kobiet. Przeciwwskazań, które mogą doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych u maluszka, a w najgorszym przypadku nawet do jego śmierci.

Vivian i Tonatiuh mogą mówić o prawdziwym szczęściu, bo mimo rozrywkowego trybu życia ich synek imieniem Matías urodził się zdrowy. Dziś maluszek chodzi już do żłobka i (jak mówi jego mama) jest bardzo szczęśliwym dzieckiem. Bardzo szczęśliwa jest również młoda mama.

Reklama

Matías jest moim synem i miłością mojego życia – to naprawdę najlepsza i najbardziej nagła rzecz, jaka mogła mi się przytrafić

– zdradziła Vivian.

@vivianwiserv #fyp #tiktok #happy #jajaja ♬ sonido original – Benjy Elizerio

Źródła: kobieta.wp.pl, www.tiktok.com
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok

Może Cię zainteresować