×

Modelka z Instagrama oszukała fanów. Zdjęcia „na Bali” robiła w sklepie IKEA

Pomysłowość niektórych ludzi nie zna granic, a ona jest tego najlepszym przykładem. Znana influencerka opublikowała w mediach społecznościowych serię zdjęć z lokalizacją Bali. Prawda jest jednak taka, że modelka z Instagrama oszukała fanów. Nie uwierzysz, ale w rzeczywistości publikowane przez nią fotografie były zrobione w sklepie IKEA. Dlaczego podjęła się tak perfidnej manipulacji? Po pewnym czasie sama odpowiedziała na to pytanie.

Modelka z Instagrama oszukała fanów

Bali. Miejsce na mapie świata, które skradło serca turystów na całym świecie. Miejsce, które niejedna osoba chciałaby zwiedzić, ale z różnych przyczyn nie może sobie na to pozwolić. Amerykańska gwiazda mediów społecznościowych miała to szczęście, a przynajmniej tak mogłoby się wydawać.

Influencerka Natalia Taylor zamieściła na swoim Intagramie zdjęcia, które rzekomo zostały wykonane w hotelu na Bali – wskazywać na to miało oznaczenie lokalizacji. W rzeczywistości Natalia z pomocą profesjonalnej fotografki wykonała serię pięknych zdjęć w Ikei. Było to możliwe, bowiem na miejscu znalazła wnętrza, które w jej ocenie doskonale oddawały charakter balijskich wnętrz. Ona sama z kolei pozowała, jakby była na rajskich wczasach – leżała w wannie, na leżaku i popijała szampana w obcisłej sukience.

Jakby tego było mało, Natalia pytała fanów o miejsca, które warto odwiedzić. Wielu niczego nieświadomych internautów pospieszyło z odpowiedziami, ale nie wszyscy… Byli też tacy, którzy nie dali się oszukać i rozpoznali, że zdjęcia zostały wykonane w sklepie.

Dlaczego to zrobiła?

Wkrótce Natalia Taylor w zamieszczonym na YouTubie filmiku wyjaśniła, dlaczego podjęła się tak perfidnej manipulacji. Influencerka pokazała kulisy sesji zdjęciowej i wyjaśniła, że nie warto wierzyć we wszystko, co widzimy w mediach społecznościowych. Dodała przy tym, że dobie nowoczesnych technologii każdy może być kim chce i gdzie chce, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Dzisiaj łatwiej niż kiedykolwiek zostać kimkolwiek chcesz. Wspaniale! Ale z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. (…) Nie wierz we wszystko, co widzisz w sieci!

– zaapelowała Natalia Taylor.

Wniosek? Trzeba mieć dystans do wszystkiego, co widzimy w sieci, a zwłaszcza w mediach społecznościowych, które tak bardzo zawładnęły dziś naszym życiem.

Źródła: www.eska.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować