×

Polacy pokochali ten film Netfliksa. Od kilku dni króluje na liście TOP 10

Polacy pokochali ten film Netfliksa: od kilku dni największym przebojem jest hiszpański thriller „Krzywe linie Boga”, utrzymany w mrocznym stylu. Czy faktycznie warto go obejrzeć?

Polacy pokochali ten film Netfliksa

Macie wolny weekend? Jeśli ktoś niekoniecznie przepada za zimą, a raczej – lubi ją obserwować jedynie przez okno, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaszyć się pod kocem z kubkiem zimowej herbaty i przejrzeć nowe hity Netfliksa. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się: „Troll”, „Kochanek Lady Chatterley”, ale też animacja „Guillermo del Toro: Pinokio”. Polska ma jednak innego faworyta…

Od kilku dni na szczycie listy w naszym kraju znajduje się thriller „Krzywe linie Boga” Oriola Paulo. To kolejna hiszpańska produkcja, która okazała się prawdziwym hitem. Pewnym zaskoczeniem może być fakt, że najbardziej pokochali ją właśnie Hiszpanie, Francuzi i Polacy.

To chyba dobrze o nas świadczy, bo thriller wyreżyserowany przez Oriola Paulo („Oczy Julii”) to zdaniem hiszpańskich krytyków jedna z najlepszych iberyjskich produkcji w tym roku

– zaznacza portal WP Film.

Sześć nominacji do nagrody

Produkcja otrzymała już sześć nominacji do prestiżowej hiszpańskiej nagrody filmowej. Same pochwały zbiera również odtwórczyni głównej roli Barbara Lennie, wcielająca się w postać prywatnej detektyw Alice. Kobieta chce się dowiedzieć, jaka była przyczyna śmierci jednego z pacjentów szpitala psychiatrycznego. Sama daje się więc zamknąć w szpitalu w nadziei, że uda się jej rozwikłać tę zagadkę. Kobieta jest przy tym bardzo odważna i zdeterminowana. Widzowie mogą się o tym przekonać już na początku filmu.

Czy film faktycznie zasłużył na to, by stać się numerem jeden wśród polskich widzów? Najlepiej osobiście się o tym przekonać, ale w tym celu trzeba poświęcić trochę czasu, konkretnie 2 godziny i 35 minut. Niektórzy uważają, że film zdecydowanie mógłby być krótszy, ponieważ twórcy nie udaje się utrzymać widza w napięciu.

Produkcja jest ciekawym połączeniem dramatu z thrillerem, mrocznego, ale i intelektualnego stylu. Kto miał okazję poznać dotychczasową twórczość Oriola Paulo, raczej nie będzie zawiedziony. Przypomnijmy: Paulo to twórca „Trupa” i „Oczy Julii”.

 

Fotografie: Netflix (miniatura wpisu), Netflix

Może Cię zainteresować