×

Radość u Tomasza Komendy! W końcu dobre wieści po jego głośnym rozstaniu z Anią

Radość u Tomasza Komendy! Po dość szokujących i przykrych informacjach o rozstaniu mężczyzny z narzeczoną Anną Walter, matką jego syna, przyszedł czas na coś dobrego. Chodzi o film, który nakręcono na podstawie historii życia niesłusznie skazanego Komendy.

Głośna historia i głośny film

Losów Tomasza Komendy nie trzeba chyba nikomu przypominać. Nie ma chyba osoby w Polsce, która nie słyszałaby o tej głośnej sprawie. Mężczyzna otrzymał wyrok 25 lat pozbawienia wolności za przemoc seksualną i zabójstwo nastoletniej Małgosi. Odsiedział aż 18 lat. Dopiero po tym czasie na jaw wyszło, że jest niewinny. Okazało się, że w zbrodnie został niesłusznie wmanewrowany, a w całym śledztwie było sporo nieprawidłowości.

Gdy tylko Tomasz Komenda odzyskał wolność, postanowiono nakręcić film o jego historii. Premiera tej głośnej produkcji miała miejsce 18 września 2020 roku. Tylko w ciągu kolejnego miesiąca od rozpoczęcia emisji film przyciągnął do kin około 600 tysięcy widzów! Jego recenzje były również bardzo entuzjastyczne. W dodatku te w najbardziej poczytnych mediach.

Produkcja pt. „25 lat niewinności” w reżyserii Jana Holoubka stała się istnym hitem i zebrała szereg prestiżowych nagród. W 2020 roku zdobyła 3 nominacje i 2 nagrody Złotych Lwów, a także 5 nagród „Młodzi i film” i 2 nagrody na międzynarodowym festiwalu Camerimage. Z kolei w 2021 roku otrzymała 7 statuetek Orłów, jak i nominacje na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego „OFF Camera” i Festiwalu Filmowym Tofifest.

Radość u Tomasza Komendy!

Teraz nadeszły inne radosne wieści. Filmowi przyznano kolejną nagrodę i to nie byle jaką! Po półtora roku od premiery „25 lat niewinności” wciąż zbiera laury! Właśnie rozdano „Bestsellery Empiku 2021”. Film otrzymał wyróżnienie! Głośna produkcja o Tomaszu Komendzie została wyróżniona statuetką w kategorii „Kino polskie”. Nagrodę odebrał reżyser Jan Holoubek.

Przypomnijmy tylko, że kilka tygodni temu media obiegły szokujące informacje o tym, że Tomasz komenda rozstał się ze swoją partnerką, Anną Walter. Najbardziej zaskakujące okazało się to, że ich związek zakończył się już w lecie. To kobieta, z którą Komenda doczekał się potomka, przyznała, że starała się ratować ich miłość, niestety nie udało jej się to.

Źródła: tvn24.pl, news.empik.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować