×

Mężczyzna pchnął kobietę pod pociąg. Kamery uchwyciły przerażający moment

Młody mężczyzna pchnął kobietę pod pociąg na stacji metra. Do zdarzenia doszło w Brukseli. Wstrząsające zdarzenie zostało nagrane. Trudno powiedzieć, co mogło kierować tym człowiekiem. Wiadomo jednak, że został zatrzymany przez odpowiednie służby.

Stał za jej plecami, a nagle…

Do tych wstrząsających chwil doszło na stacji metra Rogier w Brukseli około godziny 19:45. Wszystko zostało uwiecznione na nagraniu dzięki kamerom ochrony. Na filmie widać grupę ludzi stojąca na peronie. Wśród nich jest kobieta, która znajduje się najbliżej krawędzi. Za jej plecami stoi młody mężczyzna. Widać jak w pewnym momencie zaczyna się do niej podkradać. Gdy pociąg jest już bardzo blisko, on z całej siły pcha swoją ofiarę.

Ostatecznie kobieta wpada prosto na tory, tuż pod koła rozpędzonego pociągu. Na szczęście maszynista widział, co się dzieje i w samą porę zdążył zareagować. Udało mu się w ostatniej chwili zaciągnąć hamulec bezpieczeństwa. Gdy pociąg wyhamował, świadkowie pomogli kobiecie wstać. Guy Sablon, rzecznik brukselskiej komunikacji miejskiej, w rozmowie z „Brussels Times” powiedział:

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano policję i służby ratunkowe. Poszkodowana kobieta i maszynista zostali zabrani do szpitala. Po otrzymaniu niezbędnej opieki zostali wypuszczeni do domu

Tuż po tym zdarzeniu ruch metra pomiędzy stacjami Elisabeth i Arts-Loi został wstrzymany na około 2 godziny. Wznowiono go dopiero po godzinie 20:15.

Mężczyzna pchnął kobietę pod pociąg i uciekł. Ale nie na długo

Wiadomo, że sprawca zdołał uciec z miejsca zdarzenia. Nie czuł się jednak bezkarny zbyt długo. Kolejnego dnia udało się go zatrzymać. Potwierdziła to rzeczniczka brukselskiej prokuratury, Sarah Durant.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale niedługo później został aresztowany. Dzięki rozpowszechnieniu zdjęć przez policję udało się go zatrzymać

Wciąż nie wiadomo, co kierowało młodym mężczyzną. Wszczęto śledztwo, które ma to ustalić. Pierwsze ustalenia mówią o tym, że działanie młodego mężczyzny było zaplanowane. Na nagraniu widać, jak obserwuje kobietę i trzyma telefon w ręce. Najprawdopodobniej filmował całe zdarzenie.

Podejrzany został już przesłuchany. Umieszczono go w areszcie. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Biegły psychiatra sądowy ma zbadać jeszcze stan jego zdrowia psychicznego.

Źródła: tvn24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować