×

Tragedia po programie „Nasz nowy dom”. Uczestnik rzucił się pod pociąg!

Tragedia po programie „Nasz nowy dom”. Mateusz pojawił się w jednym z odcinków razem z babcią. Ekipa programu wyremontowała ich dom i wydawało się, że odtąd życie rodziny zmieni się na lepsze. Od tamtego momentu minęły trzy lata. Pewnego dnia 21-letni Mateusz wyszedł z domu i… rzucił się pod pociąg.

„Teraz wszystko zaczniemy od nowa”

To tak, jakby ktoś nam otworzył drzwi do nowego życia. Teraz wszystko zaczniemy od nowa, zapomnimy o starym domu, starych problemach

— te słowa trzy lata temu wypowiedział Mateusz, który wystąpił w 137. odcinku programu „Nasz nowy dom”. Chłopak właśnie wkraczał w dorosłe życie.

Mateusz od początku nie miał lekko. Gdy rodzice go porzucili, opiekę nad nim przejęła jego babcia. Rodzina mieszkała w małym, zniszczonym mieszkaniu w Gliwicach. Gdy z ust Katarzyny Dowbor padło zdanie: wyremontujemy wasz dom, wydawało się, że to początek nowego, lepszego życia, zarówno dla Mateusza, jak i dla jego babci. Niestety entuzjazm szybko minął, a jego miejsce zajęła szara rzeczywistość.

Ekipa programu sprawiła, że niewielkie mieszkanie zmieniło się nie do poznania. Był to jednak dopiero początek zmian. Mateusz musiał znaleźć pracę, żeby pomóc babci w utrzymaniu domu. Chłopak pracował jako konduktor, potem zatrudnił się na stacji benzynowej.

Tragedia po programie Nasz nowy dom
Zrzutka.pl

W tym czasie Mateusz przestał dogadywać się z babcią. Zdecydował się więc na wyprowadzkę, ale gdy stracił pracę, musiał wrócić do mieszkania. Wtedy okazało się, że chłopak nie ma tam już swojego kąta.

Tragedia po programie „Nasz nowy dom”

W życiu Mateusza w krótkim czasie wydarzyło się wiele przykrych rzeczy. Przeszłość również nie dawała o sobie zapomnieć. Chłopak cierpiał z powodu nieleczonej depresji. Niestety, 21-latek w końcu podjął desperacką decyzję… Mateusz rzucił się pod pociąg.

tragedia po programie nasz nowy dom
Zrzutka.pl

Chłopak cudem przeżył, ale stracił nogę.

Musiał wrócić do babci, gdzie znów nie miał już swojego kąta. Nie wytrzymał presji i posunął się do najbardziej tragicznego kroku – chciał odebrać sobie życie, w wyniku czego stracił nogę pod kołami pociągu

– opisują znajomi Mateusza.

Znajomi zorganizowali zbiórkę środków na protezę nogi, dzięki której Mateusz będzie mógł się sprawniej poruszać.

To jeszcze nie jest jego czas na odejście z tego świata, Mateusz dostał drugą szansę w życiu. Pomóżmy mu zacząć życie od nowa. Jest to bardzo fajny, dobry chłopak tylko bardzo zagubiony

– czytamy w opisie.

Mateusz potrzebuje nie tylko protezy, ale i pomocy psychologicznej, skutecznej terapii i odpowiednich warunków do życia.

Jeśli potrzebujesz wsparcia…

Ta historia przypomina nam, że depresja to bardzo podstępna choroba, która odbiera chęci do życia i nikogo nie oszczędza. Często atakuje również młodych ludzi. Jeśli potrzebujesz wsparcia, możesz je otrzymać np. dzwoniąc pod te numery:

800 70 2222

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

116 111

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij