×

Zaatakował koktajlem Mołotowa w centrum Warszawy. Służby pokazały nagranie

To nie była spokojna noc w stolicy. Młody mężczyzna zaatakował koktajlem Mołotowa w centrum Warszawy. Podpalił biletomat i wejście do metra. Co strzeliło mu do głowy?! Mrożące krew w żyłach sceny zarejestrował przechodzący nieopodal świadek i kamery monitoringu.

Zaatakował koktajlem Mołotowa w centrum Warszawy

Komenda Stołeczna Policji opublikowała dzisiaj rano na swoim Twitterze dramatyczne nagranie. Wideo zostało zarejestrowane około 3:00 w nocy na tzw. Patelni, czyli placu przed wejściem na stacje Metro Centrum Warszawie. W materiale widzimy młodego mężczyznę, który rzucił koktajlem Mołotowa w biletomat. Wcześniej zdążył również podpalić wejście do metra jadącego w stronę Kabat – w tle widać płonącą wiatę.

Komenda Rejonowa Policji Warszawy I – Śródmieście przekazała na oficjalnej stronie, że sprawca zaczął uciekać na widok policjantów. Po krótkim pościgu został zatrzymany i obezwładniony. Podpalaczem okazał się być 26-letni mężczyzna.

Do podpalenia biletomatu doszło około trzeciej w nocy na patio stacji metra centrum. Mężczyzna wyjął z plecaka przygotowany przez siebie wcześniej koktajl Mołotowa, podszedł do urządzenia, podpalił szmaciany lont i rzucił butelkę w kierunku biletomatu.

Urządzenie od razu stanęło w płomieniach, a 26-latek pospiesznym krokiem zaczął oddalać się z miejsca przestępstwa. O tym, co się stało, śródmiejskich wywiadowców powiadomił przypadkowy świadek, który nagrał telefonem całe zdarzenie. Zarejestrowały je także kamery miejskiego monitoringu. Dzięki temu policjanci wiedzieli, jak wygląda mężczyzna, i w którą stronę odszedł

— podaje na stronie podinsp. Robert Szumiata.

Straty zostały oszacowane na 1500 złotych. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

26-latkowi grozi 5 lat więzienia

26-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia w związku z czynem chuligańskim. Przyznał się do winy. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzna na czas 3 miesięcy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Materiały policyjne

Materiały policyjne

Źródła: www.fakt.pl, twitter.com
Fotografie: Pixabay, Twitter (miniatura wpisu), pixabay.com, twitter.com

Może Cię zainteresować