×

Tragiczny pożar w Chrząstowicach pod Opolem. Jest ofiara śmiertelna

Tragiczny pożar w Chrząstowicach pod Opolem. Kompleks hotelowo-rekreacyjny w kilka chwil stał się pułapką dla gości. Niestety, jest ofiara śmiertelna.

Tragiczny pożar w Chrząstowicach

W Chrząstowicach pod Opolem znajduje się kompleks hotelowo-rekreacyjny. Oprócz 3-gwiazdkowego hotelu w skład kompleksu wchodzi również basen, korty tenisowe, kręgielnia, strzelnica i gospoda. W środę 16 listopada kompleks zamienił się w ognistą pułapkę.

Ogień pojawił się po godz. 18:00 w części rekreacyjnej, ze strzelnicą i kortem tenisowym. Na miejsce wysłano kilkudziesięciu strażaków oraz kilka zespołów ratownictwa medycznego, a także policję.

Już pierwsze doniesienia z miejsca zdarzenia były mocno niepokojące. W nocy zawaliła się ściana i część dachu płonącego budynku. Z obiektu ewakuowano 10 osób.

W związku z tym, że w płonącej strzelnicy znajdowała się amunicja, doszło do eksplozji pod wpływem ognia. Dlatego strażacy walczyli z ogniem od zewnątrz. Wejście do budynku było bardzo ryzykowne.

Budynek zawalił się, dlatego trzeba przeszukać pogorzelisko i ugasić wszystkie zarzewia. To potrwa do rana
– poinformował rzecznik KG PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Jedna ofiara śmiertelna

Z pierwszych relacji wynikało, że po dogaszeniu ognia strażacy nadal przeszukiwali pogorzelisko w poszukiwaniu czterech zaginionych osób, które – jak sądzono – mogły nie zdążyć opuścić budynku na czas.

Później przekazano, że zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Szczegóły i przyczyny zdarzenia będą analizowane pod nadzorem prokuratury dopiero, kiedy miejsce będzie bezpieczne

– przekazał mł. kpt. Łukasz Nowak – rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Fotografie: ratownictwo.opole.pl (miniatura wpisu), www.ratownictwo.opole.pl

Może Cię zainteresować