×

Wywołujący ciarki zwiastun nowego filmu braci Sekielskich ujrzał światło dzienne

Na YouTube ukazał się zwiastun promujący nowy film Sekielskich pt. „Zabawa w chowanego”. Słynący z zamiłowania do sensacji YouTuberzy znów zamierzają wywołać burzę.

Nowy film Sekielskich

Bracia Marek i Tomasz Sekielscy ostatnie lata poświęcili na badanie zjawiska pedofilii w polskim kościele. W maju zeszłego roku głośno było na temat ich pierwszego autorskiego filmu zatytułowanego „Tylko nie mów nikomu”, opublikowanego na YouTube. Obraz powstał dzięki internetowej zbiórce pieniędzy. Po sukcesie poprzedniej produkcji, Sekielscy postanowili powrócić do kontrowersyjnego tematu i nakręcili kolejny film poświęcony pedofilii w polskim kościele. Autorzy zapowiadali, że przedstawią historię dwóch braci, którzy byli w dzieciństwie molestowani przez duchownego.

Też są emocje, łzy, ale film pokazuje przede wszystkim pewne patologiczne mechanizmy. (…) Będzie to wstrząsająca historia dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza, który ma na swoim koncie też inne ofiary. Będzie pokazane to, jak próbowano tuszować tę sprawę, jak kościelna hierarchia udawała, że się nic nie dzieje, ale będzie też pokazane, jak wyglądają relacje państwo – Kościół na styku prokuratura – kuria.

Premiera filmu była planowana na styczeń, jednak ze względu na ferie zimowe, a później wybuch epidemii koronawirusa, Sekielscy postanowili nieco przesunąć ją w czasie. Trwający 87 minut film będzie opublikowany na YouTube w sobotę 16 maja 2020 r. o godz. 10:00. Warto zauważyć, że film został stworzony przez braci indywidualnie bez zaangażowania w pracę żadnej wytwórni filmowej. Jest to typowa produkcja w wykonaniu YouTuberów niezwiązanych w żaden sposób z branżą filmową, która nie doczeka się premiery kinowej.

Fotografie: YouTube.com, Twitter.com, www.robins.af.mil

Może Cię zainteresować

zamknij