×

Sekielscy stworzą trzeci film o pedofilii w Kościele. Ma dotyczyć Jana Pawła II

Film Sekielskich o Janie Pawle II. Bracia nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i zapowiadają trzeci dokument o pedofilii w kościele. Chcą sprawdzić, jakie kroki w tej kwestii podjął papież i co zrobił, by zapobiec przestępstwom seksualnym wśród duchownych.

Na jesień zobaczymy drugi film braci Sekielskich

Film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” zapoczątkował w Polsce głośną dyskusję na temat pedofilii w Kościele. Ostatnio Tomasz Sekielski ogłosił, że w październiku albo listopadzie tego roku premierę będzie miał kolejny dokument dotyczący tej tematyki. Podobnie jak poprzedni, film „Zabawa w chowanego” będzie dostępny w serwisie YouTube.

Trzeci film Sekielskich opowie po części o Janie Pawle II

Okazuje się, że to nie będzie ostatni dokument o pedofilii w polskim Kościele. Sekielscy zapowiedzieli, że trzeci film będzie koncentrował się wokół osoby Jana Pawła II. Chodzi o analizę jego postawy wobec problemu przestępstw seksualnych wśród duchownych. Tomasz Sekielski zdradził tematykę trzeciego dokumentu na swoim Facebooku:

Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? O tym właśnie będzie nasz trzeci film dotyczący pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać pod koniec 2020 roku

Film Sekielskich o Janie Pawle II nie ma atakować papieża

Nie mamy wątpliwości, że taki film może wstrząsnąć Polakami i wywołać sporo sprzecznych emocji. Jednak dziennikarz zapewnia, że dokument nie ma na celu niszczenie wizerunku świętego. Chodzi jedynie o prawdę:

Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postać Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy, ale chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu

Myślicie, że film Sekielskich o Janie Pawle II zostanie dobrze przyjęty przez Polaków?

Może Cię zainteresować

zamknij