×

Nowy film braci Sekielskich o pedofilii wśród księży. Nawiąże do przeżyć znanej artystki?

Znamy tytuł drugiego po „Tylko nie mów nikomu” filmu braci Sekielskich. „Zabawa w chowanego” także poruszy problem pedofilii w Polskim Kościele. Tomasz Sekielski nie odpuszcza i mówi, że możemy spodziewać się kolejnego skandalu. Film zobaczymy już jesienią.

Dokument „Tylko nie mów nikomu” zapoczątkował otwartą dyskusję o dramacie ofiar molestowania w Kościele

Film „Tylko nie mów nikomu” wywołał ogromne poruszenie wśród Polaków. Dokument pokazywał historie osób skrzywdzonych przez księży. Dokument zebrał na YouTube już ponad 22 mln wyświetleń, a Tomasz Sekielski zdradził, że oglądano go także w Watykanie.

„Zabawa w chowanego” będzie dotyczyć pedofilii w Kościele

Kolejną produkcję, obnażającą grzechy Kościoła, dziennikarz zapowiedział zaraz po premierze „Tylko nie mów nikomu”. Ostatnio zdradził więcej szczegółów na jego temat. Sekielski stwierdził, że drugi film nie będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszego, jednak będzie miał podobną tematykę:

O pedofilii wśród polskich duchownych, kolejnym skandalu, o tuszowaniu i ukrywaniu prawdy

Premiera filmu „Zabawa w chowanego” odbędzie się jeszcze w tym roku

Premiery możemy spodziewać się tej jesieni, w październiku albo listopadzie. Dokument ma być jeszcze bardziej szokujący i wstrząsający od poprzedniego. Sekielski zdradził, że tytuł filmu zostanie zmieniony, ponieważ „Tylko nie mów nikomu 2” brzmiałoby dziwnie. W relacji live na Facebooku poprosił również o dodatkowe wpłaty na produkcję filmu.

Nowy tytuł nie jest przypadkowy

Jesteśmy pewni, że tytuł drugiej części „Zabawa w chowanego”, nawiązuje do piosenki Kory sprzed kilku lat. W utworze „Zabawa w chowanego” wokalistka opowiedziała historię swoich traumatycznych przeżyć z sierocińca. Zmarła przed rokiem piosenkarka mieszkała w dzieciństwie w ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne w Jordanowie. Właśnie tam Kora była wykorzystywana przez księdza.

Będziecie oglądać kolejny film braci Sekielskich?

Może Cię zainteresować

zamknij