×

Emerytura Gienka z programu „Rolnicy Podlasie”. Niewiarygodne, ile dostaje!

Emerytura Gienka z programu „Rolnicy Podlasie” jest śmiesznie niska. Waloryzacja? Kto ma dużo, dostanie jeszcze więcej, a kto ma mało, nadal będzie miał mało. Jeden z najpopularniejszych rolników w Polsce ujawnił wysokość świadczenia z KRUS.

Waloryzacja emerytur

42,4 zł podwyżki na każde 1 tys. zł renty i emerytury – tak wygląda tegoroczna waloryzacja świadczeń. Seniorzy otrzymali wyższe przelewy i przekazy pocztowe 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia marca, ale szału nie było…

Gdy powiemy, że w marcu polscy emeryci dostali o 10,6 mld zł więcej niż w lutym, ta kwota robi wrażenie. Jednak w rzeczywistości waloryzacja realnie nie poprawiła sytuacji tych, którzy mają naprawdę mało. Tak, jak Gienek Onopiuk, 66-letni bohater programu „Rolnicy. Podlasie”.

Emerytura Gienka z programu „Rolnicy Podlasie”

Gienek Onopiuk, dzięki udziałowi w programie, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych rolników w Polsce. Mężczyzna zajmuje się rolnictwem od wielu lat, a dokładnie od 1972 roku, gdy zakończył służbę wojskową.

66-latek odziedziczył ziemię po ojcu i dziadku. Jest tego sporo, bo aż 50 hektarów ziemi. Mężczyzna nadal hoduje 40 sztuk bydła, 5 koni, a także kury, kaczki, gęsi i indyki. Jako rolnik, Gienek otrzymuje emeryturę z KRUS.

Gdy ktoś narzeka na wysokość emerytury, zawsze pojawia się ktoś, kto argumentuje, że emerytura byłaby większa, gdyby dana osoba pracowała ciężej i więcej, i odprowadzała większe składki. Ale chyba trudno stwierdzić, by rolnik tak jak Gienek, miał lekką pracę i lekkie życie… Mimo to mężczyzna otrzymuje głodową emeryturę.

Jak przyznał Gienek w jednym z odcinków „Rolników”, po przepracowaniu 42 lat dostał… tysiąc złotych emerytury. Po waloryzacji świadczenie Gienka zwiększyło się zaledwie o ok. 60 zł.

Przypomnijmy: tegoroczny wskaźnik waloryzacji wyniósł 4,24 proc. Procentowa podwyżka sprawia, że najwięcej zyskują ci, którzy i tak nie muszą narzekać na wysokość otrzymywanych świadczeń.

15 lutego 2021 roku prezes KRUS ogłosił, że kwota rolniczej emerytury podstawowej od dnia 1 marca 2021 r. wynosi 1 013 zł 63 gr. Gienek jest tylko jednym z wielu, który po latach ciężkiej pracy, otrzymuje tak niską emeryturę.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować