×

Dziewiąty prawnuk królowej Elżbiety II już w drodze. Jest oficjalne oświadczenie

Dziewiąty prawnuk królowej Elżbiety II przyjdzie na świat na początku przyszłego roku. Jest oficjalny komunikat z Pałacu Buckingham w tej sprawie. Będzie to pierwsze dziecko księżniczki Eugenii.

Prawnuki Elżbiety II

Królowa Elżbieta II, najdłużej panująca głowa państwa na świecie, od 67 lat zasiada na brytyjskim tronie. 94-letnia monarchini cieszy się dobrym zdrowiem i świetną pamięcią, chociaż zdarzają jej się wpadki. Kilka miesięcy temu pomyliła się w liczbie swoich prawnuków, no ale bądźmy wyrozumiali: kto by z tym nie miał kłopotu?

Z okazji drugich urodzin księcia Louisa, najmłodszego dziecka księcia Williama i księżnej Kate, na oficjalnym Twitterze rodziny królewskiej pojawił się wpis, z którego wynikało, że maluch jest siódmym prawnukiem brytyjskiej monarchini, podczas gdy w rzeczywistości jest szóstym.

W sumie królowa ma, jak na razie ośmioro prawnucząt, z których najmłodszym jest, jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy, Archie, syn księcia Harry’ego i Meghan Markle.

Dziewiąty prawnuk królowej

Wkrótce jednak przestanie być najmłodszym prawnukiem Elżbiety II. Stanie się to na początku przyszłego roku, gdy na świat przyjdzie pierwsze dziecko księżniczki Eugenii i jej męża Jacka Brooksbanka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Jack and I are so excited for early 2021….👶🏻

Post udostępniony przez Princess Eugenie (@princesseugenie)

Ich ślub odbył się 12 października 2018 roku, po sześcioletnim związku i 10-miesięcznym narzeczeństwie. Po ślubie zamieszkali w Pałacu Kensington, po sąsiedzku z Williamem i Kate.

Księżniczka Eugenia najwyraźniej wyciągnęła wnioski z burzliwego małżeństwa swoich rodziców, księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, których miłość wypaliła się równie szybko, jak wybuchła. Księżniczka i jej mąż czekali dwa lata z decyzją o powiększeniu rodziny, a teraz nie posiadają się ze szczęścia.

Dziecko przyjdzie na świat na początku przyszłego roku, o czym poinformowały oficjalne źródła Pałacu Buckingham.

Źródła: www.instagram.com, www.wprost.pl, twitter.com
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować