×

Dziewiąty prawnuk królowej Elżbiety II już w drodze. Jest oficjalne oświadczenie

Dziewiąty prawnuk królowej Elżbiety II przyjdzie na świat na początku przyszłego roku. Jest oficjalny komunikat z Pałacu Buckingham w tej sprawie. Będzie to pierwsze dziecko księżniczki Eugenii.

Prawnuki Elżbiety II

Królowa Elżbieta II, najdłużej panująca głowa państwa na świecie, od 67 lat zasiada na brytyjskim tronie. 94-letnia monarchini cieszy się dobrym zdrowiem i świetną pamięcią, chociaż zdarzają jej się wpadki. Kilka miesięcy temu pomyliła się w liczbie swoich prawnuków, no ale bądźmy wyrozumiali: kto by z tym nie miał kłopotu?

Z okazji drugich urodzin księcia Louisa, najmłodszego dziecka księcia Williama i księżnej Kate, na oficjalnym Twitterze rodziny królewskiej pojawił się wpis, z którego wynikało, że maluch jest siódmym prawnukiem brytyjskiej monarchini, podczas gdy w rzeczywistości jest szóstym.

W sumie królowa ma, jak na razie ośmioro prawnucząt, z których najmłodszym jest, jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy, Archie, syn księcia Harry’ego i Meghan Markle.

dziewiąty prawnuk królowej
Instagram

Dziewiąty prawnuk królowej

Wkrótce jednak przestanie być najmłodszym prawnukiem Elżbiety II. Stanie się to na początku przyszłego roku, gdy na świat przyjdzie pierwsze dziecko księżniczki Eugenii i jej męża Jacka Brooksbanka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Jack and I are so excited for early 2021….👶🏻

Post udostępniony przez Princess Eugenie (@princesseugenie)

Ich ślub odbył się 12 października 2018 roku, po sześcioletnim związku i 10-miesięcznym narzeczeństwie. Po ślubie zamieszkali w Pałacu Kensington, po sąsiedzku z Williamem i Kate.

Księżniczka Eugenia najwyraźniej wyciągnęła wnioski z burzliwego małżeństwa swoich rodziców, księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, których miłość wypaliła się równie szybko, jak wybuchła. Księżniczka i jej mąż czekali dwa lata z decyzją o powiększeniu rodziny, a teraz nie posiadają się ze szczęścia.

Dziecko przyjdzie na świat na początku przyszłego roku, o czym poinformowały oficjalne źródła Pałacu Buckingham.

Źródła: www.instagram.com, www.wprost.pl, twitter.com
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij