×

Duża awaria sieci T-Mobile. Użytkownicy przez wiele godzin byli pozbawieni usług

Dziś w całej Polsce użytkownicy sieci T-Mobile mieli spore problemy z korzystaniem z internetu oraz wykonywaniem połączeń. Na szczęście awaria została już naprawiona.

Duża awaria sieci T-Mobile

Niespodziewanie w godzinach porannych oraz przedpołudniowych w niemal całym kraju miały miejsce niedogodności w funkcjonowaniu usług firmy T-Mobile. Nie działały zarówno telefony komórkowe, jak i Internet tej sieci.

Biuro Prasowe sieci T-Mobile potwierdziło, że firma zmagała się z awarią, ale szczęśliwie problem udało się zidentyfikować i naprawić. W przypadku osób, które nadal mają trudności z korzystaniem z usług, zaleca się zrestartowanie urządzeń.

Awaria była dość poważna. Niemożliwe było korzystanie z telefonu oraz z Internetu. Jest to już kolejna tak duża awaria sieci. Poprzednia miała miejsce 22 maja. Wczoraj wieczorem w Stanach Zjednoczonych wydarzyła się podobna awaria i przez kilka godzin sieć T-Mobile zupełnie nie działała.

7 000 zgłoszeń

W przeciągu bardzo krótkiego czasu wpłynęło ponad 7 000 zgłoszeń dotyczących awarii. Najwięcej skarżących się klientów pochodziło z Warszawy, Krakowa, Katowic oraz Wrocławia. Sieć T-Mobile poinformowała na Twitterze, że problem został już zażegnany.

Przez chwilę część klientów miała problem z korzystaniem z usług transmisji danych. Powinno być już dobrze.

Wiele osób przypuszcza, że trudności w korzystaniu z Internetu oraz brak możliwości wykonywania połączeń może mieć związek z wprowadzaniem technologii 5G. Przed miesiącem sieć 5G uruchomił już Plus. Oprócz tego, miała miejsce zmiana częstotliwości nadawania telewizji naziemnej.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij