×

Awaria w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej! Ukraiński koncern wydał komunikat

Awaria w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Co dokładnie się stało? Została uszkodzona linia przesyłowa wysokiego napięcia. Wszystko w wyniku rosyjskiego ostrzału. Dziś poinformował o tym Enerhoatom, ukraiński koncern państwowy, który obejmuje wszystkie cztery elektrownie atomowe w kraju.

Reklama

Awaria w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej!

Trwa kolejna doba rosyjskiej inwazji na naszego wschodniego sąsiada. Agresor nie ustaje w ostrzale na terenie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Po tym, jak Rosjanie przejęli kontrolę nad największą elektrownią atomową w Europie, wciąż prowokują w pobliżu reaktorów kolejne groźne sytuacje.

Niepokojący komunikat

Operator elektrowni, spółka Enerhoatom, ukraiński koncern państwowy obejmujący wszystkie cztery elektrownie atomowe w kraju, wydał niepokojący komunikat:

Reklama

(W środę) 16 marca 2022 r. w wyniku ostrzału wroga uszkodzona została linia przesyłowa wysokiego napięcia (…), przez którą płynie energia elektryczna z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Tym samym sprawna pozostaje tylko jedna z czterech linii wysokiego napięcia. W konsekwencji moce dwóch czynnych bloków elektrowni zostały zmniejszone. Obecnie naprawa linii jest niemożliwa, ponieważ w strefie, w której doszło do uszkodzenia, prowadzone są działania wojenne

Jakiś czas po niedawnych wybuchach w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej Polska Agencja Atomistyki informowała, że sytuacja radiacyjna nie odbiega w naszym kraju od norm sprzed inwazji Rosji. Czy tym razem będzie podobnie?

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Wikipedia

Może Cię zainteresować