×

Dramatyczne sceny na polsko-białoruskiej granicy. Policjant poważnie ranny!

Dramatyczne sceny na polsko-białoruskiej granicy. Doszło do kolejnego groźnego incydentu. Migranci zaatakowali polskich policjantów. Jeden z funkcjonariuszy został poważnie ranny po tym, jak czymś go uderzono. W ruch poszły m.in. kamienie i granaty.

Niepokojące doniesienia

Białorusini robią wszystko, by doprowadzić do eskalacji konfliktu na granicy. Wciąż powtarzają się prowokacje, za którymi stoją białoruskie służby. Nie brakuje aktów przemocy. W poniedziałek ok. 16.00 kilkusetosobowa grupa imigrantów próbowała siłowo sforsować granicę w innym miejscu w Podlaskiem – w rejonie Starzyny (powiat hajnowski).

W stronę mundurowych poleciały kamienie. Do podobnych incydentów dochodzi prawie codziennie, za dnia i w nocy. Dziś na przejściu granicznym Kuźnica-Bruzgi już od niemal dwóch godzin trwają zamieszki. Migranci są na tyle agresywni, że policjanci musieli użyć armatek wodnych.

Od kilku dni służby przygotowują się na możliwy szturm migrantów. Na terenie przygranicznym zaobserwowano duże poruszenie. Od strony Mińska w kierunku przejścia granicznego zmierzają kolejni cudzoziemcy. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Białorusini wykorzystują desperację migrantów i traktuję ich niczym mięso armatnie. Podjudzają i namawiają, by próbowali się przedostać do Polski i zniszczyć graniczne zasieki.

Dramatyczne sceny na polsko-białoruskiej granicy

O kolejnej niebezpiecznej sytuacji poinformowała dzisiaj przed południem Polska Policja. W zamieszczonym na Twitterze poście czytamy, że doszło do ataku inspirowanego przez Białorusinów. W wyniku tego ataku jeden z policjantów został poważnie ranny, w związku z czym teraz udzielana jest mu pomoc.

Mężczyzna ucierpiał, ponieważ czymś go uderzono. Prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki. Policjanta przewieziono do szpitala.

Niestety – w wyniku ataku osób inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został dość poważnie ranny, aktualnie udzielana jest mu pomoc, karetka pogotowia przewozi Policjanta do szpitala, prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem

– poinformowano w poście.

Sądząc po zdjęciu, w funkcjonariuszy rzucano głównie kamieniami, ale nie tylko. Migranci, prowokowani przez Białorusinów, rzucają też granatami hukowymi i z gazem.

Dosłownie kilka chwil przed atakiem na policjanta Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że agresywni migranci wciąż rzucają kamieniami w stronę naszych żołnierzy i funkcjonariuszy. Ci starają się odeprzeć atak.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij