×

Dlaczego nie działa Facebook, Instagram i WhatsApp? Użytkownicy są zdezorientowani!

Dlaczego nie działa Facebook i inne serwisy? Wszyscy użytkownicy popularnych serwisów społecznościowych rwą włosy z głowy i zastanawiają się nad tym, co się dzieje. Zaskoczyła ich globalna awaria Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa.

Dlaczego nie działa Facebook i inne serwisy społecznościowe?

Stało się! Kolejne problemy największych serwisów społecznościowych dały się we znaki ich użytkownikom. Serwis Downdetector poinformował o problemach z Facebookiem, Messengerem, Instagramem i WhatsAppem należących do Marka Zuckenberga. Nieprawidłowości zgłaszają użytkownicy na terenie całego naszego kraju. Wszystko zaczęło się tuż po godzinie 17:00. To wtedy wpłynęły pierwsze zgłoszenia od użytkowników Facebooka.

Jak się okazuje, problem nie dotyczy jedynie samego portalu Facebook. Nieprawidłowości pojawiają się także w innych usługach giganta takich jak Messenger, Instagram czy też WhatsApp, choć w przypadku dwóch ostatnich liczba zgłoszeń jest o połowę mniejsza. W komunikatorach nie można wysłać wiadomości. Jeśli już jakimś cudem się to uda, to i tak nie docierają one do adresata. Z kolei do portali społecznościowych nie można wcale się zalogować lub nie wyświetlają się posty. Nie można też dodać zdjęcia czy relacji.

Niestety wciąż nie wiadomo, co jest przyczyną problemu, ani jak długo potrwa jego rozwiązanie. Serwis w ostatnim czasie nie informował o tym, aby miał podejmować jakiekolwiek prace, które mogłyby mieć wpływ na jego działanie.

dlaczego nie działa facebook 1
Pixabay

Oficjalny komunikat Facebooka

Tuż po godzinie 18:00 Facebook potwierdził, że w jego funkcjonowaniu pojawiły się spore problemy. Gigant społecznościowy zrobił to za pomocą swojego oficjalnego konta w serwisie Twitter.

W komunikacie możemy przeczytać o tym, że użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do niektórych usług. Podkreślono jednak, że jest robione wszystko, co tylko możliwe, aby wszystko wróciło do normy jak najszybciej. Nie wiadomo jednak, jak długo to potrwa…

Miejmy nadzieję, że problemy serwisu Facebook i innych są przejściowe, a ich usuwanie potrwa jak najkrócej. W końcu z Facebookiem ciężko, ale bez Facebooka jeszcze gorzej 😉

Źródła: downdetector.pl, www.dobreprogramy.pl
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij