×

Ryzykowała własnym życiem dla „idealnego” zdjęcia. Zawisła prawie kilometr nad ziemią!

Turystka ryzykowała życiem dla zdjęcia! Efekt jest spektakularny, a jednocześnie przerażający. Szczególnie jeśli człowiek zacznie się zastanawiać, co mogłoby się stać, gdyby… no właśnie. Czy kobieta nie miała takich obaw? Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a cel chyba udało się osiągnąć – wyczyn kobiety doczekał się ponad 5 milionów odsłon i wciąż zyskuje popularność w mediach społecznościowych!

Ryzykowała życiem dla zdjęcia

Osuwa się po skale na wysokości 842 metry nad poziomem morza, a przy tym… pozuje i macha do kamery. Młoda kobieta w ten sposób chciała uczcić dotarcie nad urwisko Pedra da Gávea w Rio De Janeiro w Brazylii.

Film stał się viralem, ale ciężko stwierdzić, czy powodem jest podziw wobec wyczynu młodej turystki, czy też zdziwienie, że można posunąć się tak daleko w imię chwilowej popularności.

Na nagraniu widać, że kobieta celowo zsuwa się coraz niżej. Mogło dojść do tragedii, a turystka pozowałaby wtedy do ostatnich zdjęć w swoim życiu.

Życie na krawędzi?

Klif w Rio de Janeiro jest bardzo popularny wśród turystów ze względu na przepiękne widoki. W ostatnich latach, przyjeżdża tam jednak coraz więcej osób, którym – bardziej niż na panoramie – zależy na spektakularnym zdjęciu na krawędzi, z niecodziennym widokiem w tle.

Nagranie i zdjęcia, które trafiły do sieci, wywołały spore poruszenie wśród internautów.

Ostatnie selfie w życiu

Chociaż wyczyn szalonej turystki przez moment trafił na języki milionów osób, kobieta nie jest jedyną, która zdecydowała się na podobną brawurę.

Według Rzeczpospolitej, selfie zabija pięć razy więcej osób niż rekiny! Między październikiem 2011 a listopadem 2017 roku, robienie selfie doprowadziło do śmierci 259 osób. Na liście krajów z największą liczbą ofiar robienia sobie selfie, górują Indie, Rosja i USA.

Coraz lepsze smartfony, a także wpływ Instagrama na ludzi, powoduje, że są w stanie zaryzykować coraz więcej w pogoni za zdjęciem idealnym.

Tylko czy chwilowa sława w sieci jest warta tego, by ryzykować własnym życiem?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować