×

Dariusz Szpakowski krytykowany! Kibice już nie chcą jego komentarzy

Jego głos znają wszyscy fani piłki nożnej. Niektóre teksty komentatora stały się kultowe. Ale niektórzy uważają, że weteran wśród komentatorów nie powinien komentować finału Euro 2020. Czy to koniec kariery Dariusza Szpakowskiego?

Finał Euro 2020

Czas na ostateczne starcie w Euro 2020. Przed nami już tylko dwa półfinały i wielki finał. Dzisiaj 6 lipca odbędzie się półfinał, w którym zmierzą się Włochy i Hiszpania. Na fanów piłki nożnej, nie tylko tych z Hiszpanii i Włoch, czekają autentyczne sportowe emocje i gra na najwyższym poziomie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 21.00. Mecz skomentuje duet Jacek Laskowski i Robert Podoliński. A kogo usłyszymy w finale?

Telewizja Polska musi podjąć decyzję co do tego, kto skomentuje dla widzów ostateczne starcie w Euro 2020. Zdecydowano już, że będzie to Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. Ale nie wszystkim się to spodobało…

Dariusz Szpakowski krytykowany

Kibice próbują przekonać kierownictwo TVP, żeby podczas wielkiego finału dało szansę innym komentatorom. Uważają, że duet Szpakowski/Juskowiak nie sprosta temu wyzwaniu. Widzowie zarzucają komentatorom brak emocji, punktują też nieustanne gafy komentatorów. Jakie?

Dariusz Szpakowski krytykowany
Twitter

Podczas spotkania Dania – Czechy Dariusz Szpakowski pomylił Duńczyków ze Szwedami, a potem do spotkania wmieszał nawet… „norweskich obrońców” (rzecz jasna Norwegów nie było wówczas na boisku). Ale to jedynie wierzchołek góry lodowej, bo lista pretensji wiernych kibiców piłki, którym nic nie umknie, jest bardzo długa. Niektórzy nie przebierają w słowach. Komentarze z mediów społecznościowych przytoczył Onet:

Bardzo szanuje pana Dariusza Szpakowskiego, ale boję się, że w duecie z Juskowiakiem zabiją i zanudzą ten mecz finałowy

(…) Szpakowski zabije ten finał

A na finale pomogą państwo zasnąć Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak

Bardzo prosimy nie psuć finału i niech nie komentuje duet Szpakowski i Juskowiak

(…) To, że finał skomentuje D.Szpakowski to skandal (…) obecna piłka już dawno mu odjechała

Przypomnijmy – Dariusz Szpakowski ma 70 lat, a swoją karierę komentatora zaczynał na antenie Polskiego Radia relacjonował w 1976 roku. Natomiast swój pierwszy mecz w TVP skomentował 22 maja 1983 roku.

Dariusz Szpakowski krytykowany
Twitter

Przekazywał wtedy boiskowe wydarzenia z meczu Polska – ZSRR. Właściwie już od tamtego meczu dla fanów piłki nożnej stał się postacią kultową. Niektóre jego komentarze do dziś wzbudzają uśmiech na twarzy kibiców.

Była to najsłabsza pierwsza połowa w tym meczu

Dzień dobry państwu. Ze stadionu Wembley wita Dariusz Ciszewski

Baros cofnął się do przodu!

Hiszpanie to przyszłość hiszpańskiej piłki

Bardzo dobrze mówiący po niemiecku niemiecki arbiter

Jak nie strzela, to nie strzela, a jak strzela, to strzela

Jezus Maria Boruc!

Włodek Smolarek krąży jak elektron koło jądra Zbyszka Bońka

Zawodnik jest, jaki jest, i to jest jego wada

Gęsior ma tam w środku Zająca

Dariusz Szpakowski krytykowany
Twitter

Kilka lat temu komentator zapowiedział, że będzie kontynuował karierę, dopóki pozwoli mu na to zdrowie.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij