×

Wynik meczu ze Szwecją. Niespodziewany zwrot akcji – gramy dalej na Euro2020?

https://www.wionews.com/world/moscow-records-highest-june-temperature-in-120-years-393478Dzisiaj najważniejszy mecz polskiej reprezentacji. Wynik Polska – Szwecja decyduje, kto pozostaje w grze, a kto wraca do domu.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Wiele osób sądziło, że skoro Słowacja pokonała biało-czerwonych 2:1, to nasza reprezentacja nie ma co marzyć o równej walce z Hiszpanią. Okazało się jednak, że Hiszpanie nie tylko nie wygrali z Polską, ale sami stracili bramkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. To zmotywowało naszych piłkarzy oraz kibiców.

Niestety nasza kadra zagra w osłabieniu, albowiem Jakub Moder nie zagra w meczu ze Szwedami. Lekarzom nie udało się odpowiednio przygotować nogi pomocnika, która doznała urazu w trakcie meczu z Hiszpanią. Badania potwierdziły, że nie będzie on mógł on zagrać meczu. W poniedziałek i we wtorek Moder był nieobecny na treningach. Najpewniej zastąpi go Grzegorz Krychowiak, który wraca do kadry po zawieszeniu.

Zagramy w składzie Wojciech Szczęsny, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Kamil Jóźwiak, Piotr Zieliński, Maciej Rybus, Karol Świderski, Robert Lewandowski.

Wynik Polska – Szwecja

Szwedzka reprezentacja agresywnie zaczęła mecz, atakując bramkę Polski. Nasz obrońca Kamil Jóźwiak uległ szwedzkiemu napastnikowi i straciliśmy bramkę w 2 minucie meczu. Dalej nie było lepiej. Nasi przeciwnicy praktycznie kontrolowali każdy aspekt gry. Jednak końcówka meczu była nasza!

W 13 minucie prawie straciliśmy kolejną bramkę. Tylko trzeźwa akcja obrońcy uratowała naszą bramkę. W 17 minucie prawie odrobiliśmy stratę. Jednakże Lewandowskiemu nie udało się wbić piłki – najpierw próbował strzelić, później dokończyć akcję główką. Piłka trafiła w górną poprzeczkę, a później została wybita spod nóg napastników.

W 46 prawie się udało… prawie. Piłka uderzyła o słupek bramki Szwedów. Kolejna świetna akcja była w 51 minucie. W 59 straciliśmy bramkę, ale kontratak Lewandowskiego zagwarantował nam gola w 61 minucie. Kolejna bramka dla Polaków wpada w 64 minucie, jednak uznano spalonego.

Trwało to długo, ale Lewy w 83 minucie wyrównał wynik! Szwecja jednak wyrównała i przegraliśmy 3:2. Niestety dla naszej reprezentacji Euro 2020 się skończyło. Miejmy nadzieję, że przy kolejnej okazji nasza reprezentacja okaże się lepsza.

Planujecie oglądać dalsze zmagania europejskich drużyn?

Fotografie: Instagram