×

Cukier wrócił na półki w Biedronce. Ludzie wykupują maksymalne ilości

Za czym kolejka ta stoi? W popularnym dyskoncie odpowiedź może być tylko jedna: ludzie cierpliwie czekają na cukier. Ostatnio cukier wrócił na półki w Biedronce, a zadowoleni klienci wykupują maksymalne ilości. Kto wie, kiedy znowu go zabraknie…

„Rzucili cukier”, a raczej „rzucili się na cukier”

„Bądź jak kamień, stój, wytrzymaj” – radziła Krystyna Prońko w piosence „Psalm stojących w kolejce”. Choć kilka dekad temu te słowa miały inny wydźwięk, obecnie znów możemy się przekonać, jak wyglądają puste sklepowe półki i jak zdeterminowani potrafią być klienci w oczekiwaniu na podstawowe produkty spożywcze.

W ostatnim czasie to nie Rosjanie, a Polacy rzucili się na cukier. Produkt znikał ze sklepowych półek w takim tempie, że popularne dyskonty wprowadziły reglamentację. W efekcie cena za cukier podskoczyła w górę, a oszuści szybko zorientowali się, że pojawiła się szansa na łatwy „zarobek”.

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk próbował uspokoić nastroje, zapewniając, że cukru nikomu nie zabraknie, ale nie wszystkich te zapewnienia przekonały.

Na reglamentację cukru zdecydowały się Biedronka, Netto i Aldi.

Od pewnego czasu obserwujemy, że w związku z malejącą dostępnością tego produktu na polskim rynku, niektórzy klienci nabywają w naszych sklepach niedetaliczne ilości cukru. Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe

– mówił Marcina Hadaja, menedżera ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

 

Cukier wrócił na półki w Biedronce

Portal warszawawpigulce.pl informuje, że do warszawskich Biedronek wrócił cukier. Ale ci, którzy chcieliby kupić produkt w przystępnej cenie, muszą się spieszyć, ponieważ klienci wykupują maksymalne ilości, które w Biedronce wynoszą 10 kg (zgodnie z nałożonym limitem).

Co prawda w mniejszych sklepach nie ma problemu z dostępnością cukru, ale w wielu przypadkach przerażać może cena. Dlatego cukier z dyskontu nadal jest łakomym kąskiem. Niektórzy kupują 10 kg produktu, następnie zawożą cukier do bagażnika i wracają po więcej. Sprytne? Być może, ale takie zachowanie tylko nakręca spiralę.

Portal money.pl przypomina, że Polska jest trzecim producentem cukru w Unii Europejskiej, z produkcją przekraczającą 2 mln ton rocznie, a konsumpcja wynosi około 1,6 mln ton. Mamy nadwyżkę 500-600 tys. ton cukru białego.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować