×

Córka pierwszej ofiary śmiertelnej koronawirusa w Polsce oskarża Jaśkowiaka: „kłamał na temat mojej rodziny”

Córka pierwszej ofiary śmiertelnej koronawirusa w Polsce oskarżyła wprost Jacka Jaśkowiaka, obecnego prezydenta Poznania o kłamstwa na temat jej rodziny.

Zmarła nie chciała się poddać badaniu?

12 marca do informacji publicznej podano, iż mamy pierwszą ofiarę koronawirusa w Polsce. Tragicznie zmarła 56-letnia pacjentka była leczona w Poznaniu. W jej przypadku do zakażenia doszło w wyniku kontaktu z osobą, która była niedawno we Włoszech i występował u niej katar. Tego samego dnia prezydent miasta Jacek Jaśkowiak był gościem TVN-u i na antenie stwierdził, że mąż zmarłej kobiety nie chciał się poddać badaniom:

Ten pan nie chciał poddać się badaniom. On po prostu nie chciał na to pozwolić. Musieliśmy go do tego przez kilka dni przekonywać.

Córka ofiary koronawirusa w Polsce oskarża Jaśkowiaka

Słowa, które wypowiedział prezydent Poznania spotkały się z ostrą reakcją ze strony córki zmarłej kobiety. Twierdzi ona, że Jaśkowiak oczernia jej rodzinę i rozpowiada kłamstwa. Do tego zauważa, że to oni z własnej inicjatywy musieli dopełnić wszelkich kwestii związanych z testami:

Mamy wielu świadków i dowodów, iż wielokrotnie prosiliśmy o zbadanie całej naszej rodziny. Baliśmy się o zdrowie nasze i osób z naszego otoczenia. W moim domu mieszka z nami osoba starsza, po 80. roku życia, która była szczególnie zagrożona. O tym fakcie organy odpowiedzialne za badania były informowane. Informowaliśmy również o naszych kontaktach z innymi ludźmi.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nikomu nie stała się krzywda. Sami musieliśmy zadbać o wykonanie badań. Osoba starsza na szczęście ma wynik negatywny. Jest nam przykro jak zostaliśmy potraktowani przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Próbowałam się z nim kontaktować, ale niestety nie doszło do próby kontaktu z jego strony. Prosimy także o uszanowanie naszej sytuacji rodzinnej.

Czyżby prezydent miasta kłamał odnośnie do pacjenta? Jeśli tak to w jakim celu?

Córka ofiary koronawirusa w Polsce
Instagram
Córka ofiary koronawirusa w Polsce
Instagram
Źródła: www.tvp.info, dorzeczy.pl, gloswielkopolski.pl, tysol.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij