×

Ciała 3 osób przy granicy z Białorusią! „To prawdopodobnie nielegalni imigranci”

Znaleziono ciała 3 osób przy granicy z Białorusią. Dziś tuż po godzinie 17:00 poinformowała o tym Straż Graniczna. Prokuratura już wszczęła śledztwo w tej sprawie, a premier Mateusz Morawiecki jest po rozmowie z komendantem Głównym SG gen. Tomaszem Pragą oraz szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim.

Ciała 3 osób przy granicy z Białorusią

Dziś późnym popołudniem na oficjalnym koncie na Twitterze Straży Granicznej opublikowano komunikat o trzech ciałach znalezionych w pasie przygranicznym z Białorusią. W rozmowie z Polską Agencją Prasową informację tę potwierdziła rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska. Powiedziała:

W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci, jednak na tym etapie nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji.

Wiadomo, że prokuratura wszczęła już śledztwo w tej sprawie. Niestety, na dworze robi się coraz chłodniej. Wiele wskazuje więc na to, że sytuacja lada moment stanie się tragiczna.

Pod postem Straży Granicznej zaroiło się od komentarzy internautów oburzonych skutkami polityki naszego rządu, a także i działalności służb.

Tych ludzi należało ratować, a nie brać udziału w pokazie „siły” reżimu PIS vs reżim Łukaszenko!

Dumni jesteście z siebie? Wasze dzieci będą się w szkole uczyć o wszystkich nieludzkich, niegodziwych rzeczach, których się dopuściliście

Kto ma tych ludzi na sumieniu? Oby karma wróciła do tych, którzy przyczynili się do tej śmierci

Wpis premiera Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki opublikował post na Facebooku odnosząc się do smutnych doniesień Straży Granicznej. Poinformował o znalezieniu zwłok i zaznaczył, jak ważne jest zbadanie ewentualnego związku śmierci nielegalnych imigrantów z białoruskimi prowokacjami.

W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej zaś zwłoki kobiety.

Jestem po rozmowie z komendantem Głównym Straż Graniczna gen. Tomaszem Pragą oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim. Na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia. Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy.

Rano wezmę udział w odprawie z przedstawicielami służb. Będziemy Państwa informować na bieżąco.

To już kolejne ofiary

Jak się okazuje, to nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie. W minioną sobotę w miejscowości Giby znaleziono ciało migranta z Iraku. Mężczyzna zmarł najprawdopodobniej z wychłodzenia. Co więcej, w jego pobliżu znaleziono także dwie inne osoby, którym udzielono pomocy i przewieziono je do szpitala.

Policja nie chce udzielać oficjalnych informacji w tej sprawie. Polska Agencja Prasowa dotarła jednak do nieoficjalnego źródła. Według niego, migrantów zauważyli miejscowi grzybiarze.

Z kolei Rafał Haraburda z Prokuratury Rejonowej w Sejnach potwierdził, że w tej okolicy znaleziono zwłoki mężczyzny, który był obywatelem Iraku. Nie powiedział jednak nic więcej, zasłaniając się dobrem śledztwa. PAP dotarła jeszcze do dyrektora szpitala w Sejnach, Waldemara Kwaterskiego. Potwierdził on, że w sobotę wezwano pogotowie do trzech osób w tamte rejony. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili zgon jednej z nich. Dwie pozostałe odwieźli do szpitali w Suwałkach oraz w Augustowie.

Sytuacja na granicy z Białorusią stała się jeszcze poważniejsza po ogłoszeniu w tych okolicach stanu wyjątkowego.

Źródła: twitter.com, www.onet.pl, tvn24.pl

Może Cię zainteresować