×

Cena piwa w Gdańsku. Internauta opublikował w sieci paragon znad polskiego morza

Jeśli wybierasz się w tym roku na wakacje nad polskie morze, lepiej zabierz ze sobą dużo gotówki. Ceny zwalają z nóg i tyczy się to dosłownie wszystkiego, również alkoholu. Użytkownik Twittera opublikował w sieci paragon, by pokazać jaka jest aktualnie cena piwa w Gdańsku. Ile trzeba za nie zapłacić?

Drożej niż w Chorwacji

– skomentowała jedna z internautek.

Cena piwa w Gdańsku

Ceny w północnej części Polski co prawda powalają od lat, ale tak drogo, jak w tym roku, nie było jeszcze nigdy. Inflacja mocno daje tam o sobie znać. Niektórzy posunęli się nawet do stwierdzenia, że „zabije ten sezon”, bowiem ze względu na drożyznę na wyjazd nad morze zdecyduje się mniej turystów.

Pan Mariusz opublikował na swoim profilu na Twitterze paragon, który pochodzi z jednej z restauracji w Gdańsku. Przesłał mu go kolega znad morza. Na miejscu mężczyzna zamówił tylko dwa piwa. Ile przyszło mu za nie zapłacić?

Jest moc mili państwo! Dziś mi kolega znad morza przysłał

– napisał pod rachunkiem internauta.

Kiedy spojrzymy na paragon, okazuje się, że jedno piwo kosztowało… 20 złotych! Warto dodać, że książęce pszeniczne, które znalazło się na rachunku, możemy kupić w pierwszym lepszym sklepie za około 3,50 zł. Różnica jest więc kolosalna!

Burzliwa dyskusja

Pod postem momentalnie wywiązała się burzliwa dyskusja, bowiem zdania co do rachunku znad morza były podzielone. Jedni stwierdzili, że to normalna cena. Inni zwrócili uwagę, że przy takich cenach należy zrezygnować z picia piwa w restauracjach. W komentarzach czytamy:

Żadna nowość, ja w restauracji za szklankę piwa płacę 17 zł, niech kolega się napije pod Biedrą prosto z gwinta.

24% podatku jest teraz, to za dużo. Wiec każdy kombinuje. Mój fryzjer, to w ogóle paragonów nie daje.

Pewna internautka zauważyła z kolei, że piwo w Gdańsku jest „droższe niż w Chorwacji”. Na potwierdzenie tych słów opublikowała dowód w postaci paragonu z miasta Rovinj na półwyspie Istria. Jak się okazuje, na miejscu za jedno piwo zapłaciła 25 kun chorwackich, czyli niewiele ponad 15 złotych.

Nie tylko nad polskim morzem jest drogo. Jaka jest dziś cena obiadu w Zakopanem? Ludzie łapią się za głowę!

Źródła: www.o2.pl, twitter.com
Fotografie: Twitter, Wikipedia (miniatura wpisu), en.wikipedia.org, twitter.com

Może Cię zainteresować