×

Cena cukru w Belgii jest zaskakująca! Polacy ostro to komentują

Temat cukru, a przede wszystkim jego dostępność i cena, jest od jakiegoś czasu w Polsce na TOP-ie. Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiają się kolejne zdjęcia obrazujące, ile kosztuje cukier za granicą. Była już cena cukru w Niemczech. Teraz czas dowiedzieć się, jaka jest cena cukru w Belgii? Jeden z internautów opublikował na Twitterze zdjęcie, które daje odpowiedź na to pytanie. Zdjęcie, które odbiło się głośnym echem w sieci.

Cukier w Polsce – limity i cena

W ostatnich tygodniach cukier stał się jednym z najbardziej pożądanych towarów w kraju. Wystarczyły niedomówienia związane z jego rosnącymi cenami, a zwłaszcza brakami, by klienci masowo ruszyli do sklepów i zaczęli robić zapasy słodkiego produktu. Doszło nawet do tego, że wiodące markety zaczęły wprowadzać limity na cukier.

W celu zapewnienia dostępności naszych klientów do jednego z podstawowych produktów, jakim jest cukier, zdecydowaliśmy się wprowadzić od 20 lipca 2022 roku limit sprzedaży tego produktu – do 10 kg na jeden paragon

– przekazał Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

Wkrótce w ślad za decyzją Biedronki poszedł m.in. Lidl.

Czy faktycznie może dojść do sytuacji, w której w Polsce zabraknie cukru? Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk uspokaja. Jak sam stwierdził, panika jest nieuzasadniona, gdyż w Polsce nie brakuje cukru.

(…) mamy bardzo dużo cukru. Spokojnie dla wszystkich wystarczy. Po prostu pojawiły się „zakłócenia zaopatrzeniowe” i „pewne niedoskonałości w dystrybucji, logistyce sieci handlowych”

— przekonywał minister Kowalczyk w Gościu Wiadomości TVP.

Cena cukru w Niemczech

W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat cen i dostępności cukru w Europie. Jak przedstawia się cena cukru w Niemczech? TikTokerka o nicku jolcik_misia wrzuciła do sieci materiał, który stanowi odpowiedź na to pytanie.

Okazuje się, że za jeden kilogram cukru trzeba zapłacić tam 79 centów, co w przeliczeniu daje ok. 3,75 zł. Jest zatem tańszy niż u nas, nie mówiąc już o tym, jak się mają zarobki za naszą zachodnią granicą do zarobków w Polsce. Co więcej, na uwagę zasługuje także fakt, że w Niemczech nie ma najmniejszych problemów z dostępnością cukru.

@jolcik_misia Odpowiadanie użytkownikowi @marcinstachurski47 #polacywniemczech #cukier #maka #jolcik_misia #dc #lidldeutschland #lidl #zakupy#market ♬ dźwięk oryginalny – jolcik_misia

Cena cukru w Belgii. Ile kosztuje?

Jeden z internautów dołączył do dyskusji na temat dostępności i ceny cukru, zdjęcie ze sklepu w Belgii. Tam również półki po brzegi wypełnione są cukrem i nie ma żadnych limitów przy jego zakupie. Cena? 0,59 euro za kilogram, a więc niespełna 2,8 zł.

Tymczasem średnia cena cukru w Polsce według koszyka portalu dlahandlu.pl wynosi… 4,25 zł. Dodajmy przy tym, że średnie zarobki w Belgii są wyższe niż w naszym kraju.

Polacy są rozgoryczeni, a upust swoim emocjom dają w mediach społecznościowych. Podobnie było pod zdjęciem cukru z Belgii. W komentarzach możemy przeczytać, co o tym wszystkim sądzą wściekli internauci:

W Polsce sztucznie kreowana inflacja, pieniędzy trzeba, Polacy zapłacą za wszystko, ostatnie oddadzą dla ukochanego rządu nieudaczników

Tylko importować z Belgii i sprzedawać w Polsce. Jest interes do zrobienia więc pewnie ktoś zrobi/robi interes

Z kilku niezależnych miejsc dostałem sygnał, że cukru nie brakuje w hurtowniach, tylko są blokowane jego dostawy do sklepów w celu wywołania niedoborów i wzrostu cen! To samo ma się wydarzyć z mlekiem, mąką i innymi produktami spożywczymi. Jak myślicie kto za tym stoi?

Daliście się złapać na cukier?
Za chwilę złapią Was na mąkę, mleko, jajka, mięso.
Sami, swoją głupotą, tworzycie sobie „paragony grozy”, z tym, że nie okazyjne, w knajpie na wakacjach… a stałe, w spożywczaku obok

Ktoś inny z kolei ironizuje, pisząc „mała przebitka”.

Źródła: www.o2.pl, twitter.com
Fotografie: Wikimedia Commons, Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij