×

Biedronka podnosi pensje pracownikom. Największą podwyżkę dostaną kasjerzy

Od 1 stycznia 2022 r. Biedronka podnosi pensje pracownikom! Sieć przeznaczy na nie ponad 142 mln złotych. Na największą podwyżkę mogą liczyć ci, którzy pracują najbliżej klientów, czyli kasjerzy.

Biedronka podnosi pensje pracownikom

Duże sieci handlowe zatrudniają tysiące pracowników i wyznaczają trendy w kwestii zarobków w branży. Dlatego informacje o corocznych podwyżkach wzbudzają spore zainteresowanie. Nie inaczej jest w tym roku. Wiemy już, ile zarobią pracownicy Biedronki.

Sieć sklepów przewiduje podwyżki dla ponad 60 tys. pracowników! W skali roku przeznaczy na nie ponad 142 mln złotych. Jak informuje sieć handlowa, pensje wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych Biedronki wzrosną o około 8 proc. Kwotowo to od 200 do 250 złotych brutto. 

Pragnę wyrazić moje wielkie uznanie i wdzięczność za gotowość naszych pracowników do reagowania na zmiany oraz umiejętność wykorzystania wszystkich możliwości, a także za zaangażowanie i odwagę, które wszyscy oni wykazują. Jestem dumny, że zespół Biedronki tworzą tak zaangażowani i profesjonalni ludzie, którzy zawsze są gotowi do podejmowania wyzwań

— przekazał Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki w specjalnym komunikacie.

Ile zarobią pracownicy sieci?

O pensjach pracowników Biedronki informuje Business Insider. Największą podwyżkę otrzymają osoby, które pracują na stanowisku sprzedawca-kasjer.

  • Kasjerzy, którzy dopiero rozpoczynają pracę w Biedronce, od stycznia zarobią od 3460 zł do 3800 zł brutto (od ok. 2530 zł do ok. 2770 zł netto)
  • Osoby na stanowisku sprzedawca-kasjer, posiadające minimum trzyletnie doświadczenie, zarobią od 3600 zł do 4050 zł brutto (od ok. 2630 zł do ok. 2940 zł netto)
  • Początkujący kierownik sklepu zarobi co miesiąc nie mniej niż 5100 zł brutto (ok. 3680 zł)
  • Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć co miesiąc na kwotę od 3800 do 4100 zł brutto
  • Inspektor ds. administracyjno-magazynowych zarobi 4650 – 4950 zł brutto.

Wysokość pensji zależy nie tylko od stanowiska i stażu pracy, ale też miejsca zamieszkania. W mniejszych miejscowościach obowiązują niższe stawki, w większych większe. Największe wynagrodzenia otrzymują pracownicy w Warszawie.

Świąteczne dodatki i paczki

Comiesięczne wynagrodzenie to nie wszystko. Pracownicy sieci sklepów Biedronka mogą liczyć również na premie uznaniowe i specjalne dodatki. Tylko w tym roku sieć wydała ponad 100 mln zł na dofinansowanie świątecznych zakupów swoich pracowników.

Ufundowano również ponad 150 tys. paczek dla pracowników sieci oraz ich dzieci. Paczki dla dzieci podzielono ze względu na przedziały wiekowe. Znalazła się w nich elektronika, zabawki, gry, słodycze oraz zdrowe przekąski.

Niektórzy pracownicy otrzymują również rabaty na zakupy w sklepach sieci Biedronka i dodatkowe zasilenia finansowe w postaci specjalnych e-kodów.

Jaka będzie odpowiedź pozostałych dyskontów? Przypomnijmy – od przyszłego roku pensja minimalna wzrośnie z 2800 do 3010 zł brutto.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować