×

Babcia Joanny Opozdy usunięta z PiS! „Jestem roztrzęsiona, biorę leki”

Awantura w Busku-Zdroju, podczas której padł strzał z broni palnej, odbiła się szerokim echem w mediach. Tymczasem wciąż pojawiają się nowe wątki. Babcia Joanny Opozdy usunięta z PiS po tym, co powiedziała, gdy jej syn oddał strzał w kierunku żony. Zamiast go powstrzymać, jeszcze podjudzała.

Galimatias, czyli awantura w Busku-Zdroju

Nawet scenarzysta filmu Galimatias, czyli kogel-mogel II, takiego rozwoju sytuacji nie mógłby przewidzieć. A jeśli już, filmowi byłoby raczej daleko do komedii. To, co wydarzyło się w Busku-Zdroju, wywołało ogromne poruszenie w sieci.

8 stycznia popularny aktor próbuje dostać się do mieszkania razem z teściową i szwagierką, wówczas jego teść oddaje w ich kierunku strzał z broni palnej, a matka teścia wtóruje strzelającemu synowi. Oliwy do ognia dolał fakt, że „dopingująca” syna kobieta to… działaczka PiS.

Kobieta w ciąży nie powinna się denerwować. Tymczasem dla Joanny Opozdy ciąża jest pasmem niekończącego się stresu. Najpierw walka z obrzydliwym hejtem w sieci, teraz porachunki wewnątrz rodziny… Wszystko to rozgrywa się przy ogromnym zainteresowaniu mediów i internautów. Ale trudno się temu dziwić.

Kilka dni temu ojciec Joanny Opozdy udostępnił na Facebooku serię amatorskich nagrań, które nakręcił w trakcie interwencji w jego domu w Busku-Zdroju. Tego dnia żona Dariusza Opozdy i jego młodsza córka przyszły do mieszkania, żeby zabrać z niego swoje rzeczy (Opozda wyrzucił żonę z domu i wymienił zamki w drzwiach). Towarzyszył im Antoni Królikowski, który – tak samo jak teść – nagrywał całe zajście. Na jednym z nagrań zarejestrowano, jak Dariusz Opozda chwyta za broń palną i oddaje strzał w stronę drzwi. Wcześniej krzyczy do swojej matki, żeby się odsunęła.

W tej sprawie szokują dwie rzeczy – po pierwsze, obecni przy całym zajściu funkcjonariusze Policji nie zareagowali, gdy padł strzał. Nie zatrzymali mężczyzny, nie odebrali mu od razu broni. Po drugie, w sprawę zamieszana jest matka Dariusza Opozdy – działaczka PiS. Na jednym z nagrań słychać, że po strzale, oddanym przez jej syna, Maria Opozda stwierdziła: „Dobrze. Szkoda, że nie trafił”.

Babcia Joanny Opozdy usunięta z PiS!

Maria Opozda należy do lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. W 2017 r. zasiadła w zarządzie buskich struktur partii rządzącej i pełniła funkcję sekretarza gminy. Ale to, co wydarzyło się 8 stycznia w Busku-Zdroju, dotarło również na ul. Nowogrodzką w Warszawie, do głównej siedziby partii. Tam podjęto decyzję o dyscyplinarnym usunięciu Marii Opozdy z szeregów PiS-u.

Maria Opozda w środę, 12 stycznia, została usunięta z Prawa i Sprawiedliwości. Tego dnia została wszczęta procedura dyscyplinarna. Stosowna uchwała została już podjęta na szczeblu centralnym. Z tego, co nam wiadomo, najpierw sprawa wylądowała w Kielcach, później na Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie znajduje się główna siedziba partii

– powiedział portalowi echodnia.eu Jan Bartosik, szef struktur w Busku-Zdroju.

Bartosik nie ukrywa, że decyzja ma związek z wydarzeniami z 8 stycznia.

Maria Opozda tłumaczy się, mówiąc, że martwiła się o syna. Wyznała też, że całe to zajście kosztowało ją wiele nerwów.

Szanuję decyzję władz partyjnych, ale proszę mnie też zrozumieć. Jak każda matka, martwię się i troszczę o swojego syna. Kiedy widzę, że osoby w kapturach próbują dostać się przemocą do jego domu… Choćby człowiek miał stalowe nerwy, trudno to wytrzymać. Skąd ja mogłam wiedzieć, czy ktoś nie chce pchnąć go nożem, albo coś gorszego. Doszło do wyłamywania drzwi, wyrywania zamków. Wyglądało to tak, jakby ktoś chciał go na miejscu uśmiercić. Jestem do tej pory bardzo roztrzęsiona, biorę leki

– powiedziała Maria Opozda, cytowana przez echodnia.eu.

W tej sprawie wszyscy czują się pokrzywdzeni, a Joanna Opozda zapowiada, że sprawą zajmie się prokuratura.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij