×

Poważna awaria wodociągowa w Warszawie! Zalane chodniki, podmyte torowiska

Awaria wodociągowa w Warszawie doprowadziła do zalania jezdni oraz podmycia torowiska tramwajowego. Obecnie służby walczą ze skutkami awarii.

Awaria wodociągowa w Warszawie

Dziesiątki litrów wody na ulicach, utrudniony przejazd pojazdów oraz podmyte torowiska tramwajowe. To sceny, które rozgrywają się na alei Waszyngtona w Warszawie. MPK uruchomiło zapasowe linie transportowe, aby uniknąć korkowania się ulic. Oficjalna informacja w tej sprawie brzmi:

W poniedziałek 14.06.2021 r. w rejonie Al. Waszyngtona 41 doszło do awarii magistrali wodociągowej z żeliwa szarego o średnicy 400 mm, która spowodowała duży wypływ wody i zalanie części jezdni i torowiska tramwajowego. Ekipy MPWiK niezwłocznie zatrzymały wypływ i przestąpiły do usuwania jego skutków, tj. oczyszczenia torowiska z piasku naniesionego przez wodę i wygrodzeniu dziury w chodniku, pod którym woda z uszkodzonej magistrali wypłukała podłoże. Jezdnia w tym miejscu jest przejezdna, jednak ruch tramwajów (linii 9 i 24) z ronda Waszyngtona w kierunku centrum został poprowadzony objazdem ul Grochowską. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił też autobusy zastępcze. Ok. godz. 12.30, po uprzątnięciu torowiska tramwaje wróciły na swoją trasę.

Na szczęście awaria nie spowodowała konieczności wstrzymania dostaw wody dla mieszkańców. To nie pierwsza taka sytuacja na przestrzeni ostatnich miesięcy. W lutym tego roku poważna awaria wodociągowa pozbawiła dostępu do bieżącej wody aż 6 dzielnic. Służby starają się na bieżąco likwidować wszelkie problemy. Nie wiadomo ile czasu zajmie usuwanie awarii.

Nieudolny prezydent?

Awarię wykorzystują polityczni przeciwnicy obecnego prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego. Wciąż nie milkną echa awarii jakie miały miejsce w oczyszczalnie ścieków Czajka. W rozmowie z portalem tvp.info stołeczny radny PiS Marek Borkowski krytykuje działania włodarza miasta:

Sygnał o awarii dostałem od okolicznych mieszkańców. Z tego co mi przekazano, samochody brodzą tam w wodzie, a ruch jest bardzo utrudniony. Pojawia się pytanie o infrastrukturę. To kolejna taka awaria w stolicy. Działania władz miasta idą niemal wyłącznie w kierunku zwężania ulic, a okazuje się, że istnieje wiele ważniejszych problemów.

Nie brakowało także docinek o rzekomą nieobecność Trzaskowskiego w pracy. Według ostatnich informacji podawanych przez niektóre media Prezydent ma wysoki wskaźnik nieobecności. Jednakże oficjalnie ratusz przekazuje informacje, że wszystkie nieobecności usprawiedliwiono i są zgodne z prawem:

Był nieobecny w pracy przez 18 dni roboczych, a wszystkie ww. nieobecności są usprawiedliwione, płatne i zgodne z przepisami prawa. Prezydent ma do wykorzystania jeszcze 26 dni urlopu – czyli ponad pięć tygodni.

 

Źródła: www.tvp.info, warszawa.tvp.pl, twitter.com, www.polsatnews.pl, www.mpwik.com.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij