×

Powódź błyskawiczna z gradobiciem w Gorzowie Wielkopolskim. To istny armagedon!

Powódź w Gorzowie Wielkopolskim! Silny wiatr, ściana wody i grad – z takim widokiem za oknem obudzili się dziś mieszkańcy tego miasta. Wody było tak dużo, że ulice były zalane, a kierowcy utknęli w korkach. W czasie tego oberwania chmury spadło 130 litrów deszczu na metr kwadratowy! Najdziwniejsze jest to, że gorzowianie otrzymali alert RCB o godzinie 8 rano. Ulewa rozpoczęła się jednak już o godzinie 5 rano.

Powódź w Gorzowie Wielkopolskim!

Dziś rano żywioł uderzył w Gorzów Wielkopolski. Jednak burze powoli przemieszczają się na północny-wschód. Warto mieć na uwadze, że towarzyszy im silny grad. Jak przekazała reporterka Polsat News, Dorota Wleklik, intensywne opady deszczu pojawiły się w mieście po godzinie 5 rano, tymczasem…

To co budzi kontrowersje to fakt, że kiedy gorzowianie wstali i mają do pracy przykładowo na szóstą, nie zostali ostrzeżeni, ponieważ alert RCB dotarł na nasze telefony równo o godzinie ósmej. Dlaczego nie była to godzina 4 rano, albo godziny wieczorne wczoraj?

Reporterka podkreśliła jednak, że wpływ na to miały oczywiście gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne.

Ulewa i gradobicie w Lubuskiem

Ulewa i gradobicie przyczyniły się do poważnych utrudnień w ruchu. Jak się okazuje, kilka najważniejszych ulic Gorzowa jest zakorkowanych. Wciąż pojawiają się też zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Co więcej, wszystkie wjazdy do miasta także były zablokowane. Jak poinformowała reporterka Polsat News, Dorota Wleklik, wjazd do Gorzowa graniczy z cudem. Wszystko odbywa się „żółwim tempem”.

Dodatkowo utrudnienia występują też w ruchu kolejowym. Dlatego, że w okolicach Czechowa, woda podmyła część torów.

Jedna część torowiska nie nadaje się obecnie do użytku. Służby PKP pracują na miejscu w celu usunięcia tej awarii

– relacjonuje reporterka Polsat News.

Gorzowscy strażacy od rana mają ręce pełne roboty. Tylko do 9:00 rano musieli interweniować aż 164 razy! Prawdziwym szczęściem jest to, że w wyniku działania żywiołu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Powódź błyskawiczna w Gorzowie Wielkopolskim – zdjęcia i nagrania

Internauci cały czas przesyłają Lubuskim Łowcom Burz zdjęcia i nagrania, które wykonali podczas dzisiejszej ulewy w Gorzowie Wielkopolskim. Widok jest wstrząsający, a straty ogromne.

Źródła: tvn24.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować