×

6-latek uratował młodszą siostrę. W wyniku heroicznego czynu doznał wielu urazów

6-latek uratował młodszą siostrę. Chłopiec został okrzyknięty bohaterem po tym, jak uchronił swoją siostrę przed atakiem ze strony groźnego psa. W wyniku zdarzenia bardzo mocno ucierpiał.

6-latek uratował młodszą siostrę

Zaledwie 6-letni chłopiec o imieniu Bridger pochodzący z Cheyenne w stanie Wyoming bez chwili wahania rzucił się na pomoc, gdy zobaczył, że jego siostrze grozi niebezpieczeństwo ze strony psa. O szczegółach bohaterskiego czynu można przeczytać w relacji, którą opublikowała w sieci ciotka chłopca, Nikki Walker.

Mój siostrzeniec jest bohaterem. Uratował swoją młodszą siostrę przed atakującym ją psem. Sam przyjął na siebie atak, aby pies nie mógł dosięgnąć jego siostry.

Na pytanie o to, dlaczego tak postąpił, 6-latek miał odpowiedzieć:

Jeśli ktoś musi umrzeć, to pomyślałem, że powinienem to być ja.

W innym poście opublikowanym przez jego ciotkę, znajdują się szczegóły incydentu.

Po kilkukrotnym pogryzieniu przez psa jego twarzy i głowy, chwycił siostrę za rękę i pobiegł z nią, aby zapewnić jej bezpieczeństwo.

W wyniku zdarzenia dziecko doznało poważnych obrażeń w rejonie twarzy. Pies wręcz rozszarpał jego skórę na strzępy. Szczęśliwie młodsza siostra bohatera w żaden sposób nie ucierpiała. Niedługo po ataku zwierzęcia, chłopiec został przewieziony do szpitala. Konieczne było założenie aż 90 szwów.

Zdjęcia, które udostępniła ciotka 6-latka są porażające:

Internetowa akcja

Nikki poprosiła, aby jak najwięcej osób udostępniło jej post na Instagramie, ponieważ chciałaby uzyskać odzew od znanych osób. Na jednym ze zdjęć oznaczyła osoby takie jak: Tom Holland, Chris Hemsworth, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Chris Pratt, Tom Hiddleston, Chadwick Boseman, Vin Diesel i Chris Evans. Kobieta pragnie, aby aktorzy znani z Avengers, zainteresowali się budzącym podziw czynem Bridgera.

Postawę 6-latka skomentował Mark Ruffalo. Aktor napisał:

Prawdziwa odwaga nie dominuje nad ludźmi i nie walczy z ludźmi. Prawdziwa odwaga to wiedza o tym, co jest właściwe i robienie tego, nawet jeśli może to w jakiś sposób cię zranić.

Ciotka rannego chłopca napisała poinformowała niedawno, że Bridger po woli dochodzi do siebie.

Jego rany wyglądają już o wiele lepiej! Ma świetny nastrój, a jego niesamowita osobowość jest jak nietknięta.

Dziecko odczuwa jeszcze dolegliwości związane z poniesionymi ranami, ale z każdym dniem jest coraz lepiej.

Nie może się jeszcze uśmiechać zbyt szeroko, ale i tak cieszył się na widok waszych miłych komentarzy.

Nikki Walker zaznaczyła, że pomimo nieszczęśliwego wypadku, relacje jej rodziny z właścicielami psa nie uległy pogorszeniu.

Chciałabym przy okazji zaznaczyć, że właściciele psa to naprawdę wspaniali ludzie, którzy byli bardzo życzliwi dla Bridgera i jego rodziny. W ogóle nie czujemy do nich urazy. W wyniku tego incydentu wręcz wzrosła miłość między naszymi rodzinami.

Wiele osób zachęcało Nikki do założenia zbiórki pieniędzy na GoFundMe, aby pomóc sześciolatkowi w powrocie do zdrowia. Kobieta odmówiła jednak i zachęca ludzi, aby zamiast Bridgerowi, przekazywali darowizny na projekty: Mission 22 oraz Wounded Warrior Project.

To niejedyny bohaterski czyn, jaki w ostatnich dniach odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Przed kilkoma dniami głośno było o policjancie, który uratował niemowlę w niesamowitych okolicznościach.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować