×

Policjant uratował niemowlę! Maleństwo zakrztusiło się i przestało oddychać

Policjant uratował niemowlę. Sytuacja była wyjątkowo dramatyczna, a matka niemal straciła nadzieję na to, że jej dziecko przeżyje. Dzięki uporowi i umiejętnościom policjanta 3-tygodniowe maleństwo odzyskało czynności życiowe.

Policjant uratował niemowlę

Oficer Cameron Maciejewski z policji w Sterling Heights w USA zyskał miano bohatera po tym, jak wręcz podręcznikowo zareagował w sytuacji zagrożenia życia dziecka. Mężczyzna wracał do domu po zakończonej służbie, gdy niespodziewanie zgłosiła się do niego pewna kobieta. Była bardzo roztrzęsiona i podenerwowana. Po chwili okazało się, że jej trzytygodniowe dziecko zakrztusiło się mlekiem i przestało oddychać.

Matka małej dziewczynki wpadła w panikę. Szczęśliwie oficer Maciejewski zachował zimną krew i od razu przystąpił do udzielania dziecku pomocy. Umieścił dziecko na swojej ręce, skierował je brzuchem do dołu i zaczął delikatnie uderzać po plecach między łopatkami. Po tym zabiegu drogi oddechowe dziewczynki zostały udrożnione i znów zaczęła oddychać. Nagranie z przebiegu całego zdarzenia trafiło do sieci.

Wzruszające nagranie

Zamieszczone w mediach społecznościowych nagranie, pokazuje oficera Maciejewskiego oraz zrozpaczoną matkę dziecka. Kobieta z trudem panuje nad emocjami i niczym w amoku kręci się wokół mężczyzny udzielającego niemowlęciu pomocy. W chwili odzyskania przez dziecko oddechu, nie może już ustać na nogach.

Komisariat policji w Sterling Heights jest bardzo dumny z postawy Camerona Maciejewskiego. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:

To zdarzenie mogło się zakończyć tragicznie, gdyby nie szybkie, opanowane działania oficera Maciejewskiego. Nie tylko uratował dziecko, ale także wykonał wspaniałą robotę, pocieszając bliskich dziewczynki.

Niedługo po odzyskaniu przez dziecko oddechu, na miejsce przybyła straż pożarna i przetransportowała niemowlę do szpitala w celu wykonania niezbędnych badań. Szczęśliwie okazało się, że dziewczynka nie doznała żadnych urazów. W wywiadzie udzielonym dla mediów bohaterski oficer wyznał, że podczas incydentu kluczowe było zachowanie spokoju.

Jeśli zacznę panikować, jeśli nie dam sobie rady czy nie zachowam spokoju, to będzie to tylko eskalujące dla rodziny.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować