×

Wstrząsające doniesienia z Głogowa! 13-latka urodziła dziecko

Wstrząsające doniesienia z Głogowa na Dolnym Śląsku. 13-latka urodziła dziecko. Niemowlę przyszło na świat początkiem listopada. Istnieją podejrzenia, że ojcem dziecka jest 19-letni chłopak dziewczynki. Szpital zawiadomił w tej sprawie prokuraturę.

13-latka urodziła dziecko

Niestety, takie przypadki zdarzają się coraz częściej. Dziewczynka, która tak naprawdę sama jest jeszcze dzieckiem, urodziła maleństwo. Dziecko, którego matka ma zaledwie 13 lat, przyszło na świat 4 listopada w głogowskim Szpitalu Powiatowym. Mimo tak młodego wieku matki, zarówno ona jak i noworodek czują się dobrze.

Rzeczniczka głogowskiego szpitala Ewa Todorov, w rozmowie z glogow.naszemiasto.pl, potwierdziła, że 13-latka urodziła w placówce dziecko:

Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Zgodnie z procedurami w takich przypadkach powiadomiono prokuraturę.

Nastolatka to uczennica jednej z głogowskich szkół. Do szpitala trafiła pod koniec października. O dziwo praktycznie do samego końca ciąży nikt nie podejrzewał, w jakim stanie jest dziewczynka. Aktywnie uczestniczyła na lekcjach wychowania fizycznego, a brzuszek zasłaniała luźniejszymi ubraniami. W związku z ciążą nastolatki i narodzinami dziecka, placówka zawiadomiła o zdarzeniu prokuraturę oraz zapewniła 13-latce indywidualne nauczanie.

noworodek porzucony na mrozie 2
TNN24

Prokuratura nie udziela żadnych szczegółowych informacji w trosce o dobro małoletniej

Według informacji podanych przez portal glogow.naszemiasto.pl, ojcem dziecka jest prawdopodobnie 19-letni chłopak nastolatki. Współżycie seksualne z osobą nieletnią jest traktowane jako przestępstwo, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Prowadzimy w tej sprawie postępowanie, jednak ze względu na dobro małoletniej nie mogę udzielić na jego temat żadnych szczegółowych informacji.

– przekazała Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

13 lat to zdecydowanie nie jest dobry czas na rozpoczęcie dorosłego życia. Bezdyskusyjnie dzieci nie powinny rodzić dzieci – nie są na to gotowe zarówno pod kątem psychicznym jak i finansowym.

Nastolatka z Głogowa jest jedną z najmłodszych mam w Polsce, ale nie najmłodszą

W 2019 roku w Bielsku-Białej w wyniku cesarskiego cięcia u 12-latki na świat przyszedł zdrowy chłopczyk. Z kolei w 2016 roku również 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko w kieleckim szpitalu.

W oparciu o polskie prawo kobieta, która nie ukończyła 18 lat, nie posiada władzy rodzicielskiej nad własnym dzieckiem. Uzyskuje ją wówczas, gdy wstąpi w związek małżeński lecz dopiero w momencie ukończenia przez nią 16. roku życia.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.fakt.pl
Fotografie: TVN24 (miniatura wpisu), tvn24.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x