×

Mężczyzna skoczył z mostu i uratował dziecko, które wpadło do wody po wypadku

W wyniku karambolu i zderzenia samochodów, mała dziewczynka wypadła z jednego z pojazdów i wpadła do zatoki. Będący świadkiem zdarzenia mężczyzna skoczył z mostu, aby uratować dziecko. Teraz jest bohaterem.

Groźny wypadek na moście

Jak podaje portal unilad.co.uk, do karambolu doszło w niedzielę 2 maja około godz. 14:45 na moście Route 90 w Ocean City w stanie Maryland (Stany Zjednoczone). Zderzyło się tam kilkanaście samochodów.

Zgodnie z komunikatem prasowym Straży Pożarnej w Ocean City, na miejsce zostały wysłane jednostki straży pożarnej i policji. Strażacy wydostali rannych ze środka zniszczonych samochodów oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Około ośmiu osób zostało zabranych do szpitala. Wszyscy czują się dobrze.

Jednakże jeszcze chwila, a doszłoby do tragedii.

Mężczyzna skoczył z mostu

Jeden z pojazdów częściowo zawisł z mostu. Ze środka wypadła 23-miesięczna dziewczynka wprost do zatoki. Jeden ze świadków zdarzenia nie czekał ani chwili, tylko skoczył za dzieckiem z kilkunastu metrów.

Ryan Whittington ze Straży Pożarnej Ocean City w rozmowie z telewizją CNN powiedział:

On dosłownie wskoczył do akcji i uratował 23-miesięczne dziecko. Nie mamy wątpliwości, że gdyby nie zrobił tego, co zrobił, to mielibyśmy inny nagłówki w mediach, niż teraz. Mimo tego, że widziałem wiele tragedii, cieszę się, że byłem świadkiem takiego zachowania. Dobrze, że zarówno dziecku, jak i bohaterskiemu mężczyźnie nic się nie stało.

Bohater błyskawicznie podpłynął do maleństwa, złapał je i zaczął się kierować w stronę brzegu. Na szczęście w pobliżu znaleźli się żeglarze, którzy podebrali ich z wody.

Zarówno bohater, jak i rodzice maleństwa poprosili o anonimowość. Po wszystkim małą dziewczynkę przewieziono do szpitala dziecięcego.

Źródła: www.unilad.co.uk, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować