×

Spod gruzów wydobyto małego chłopca. Wstrząsające nagranie z akcji ratunkowej

Od początku wojny Rosjanie zamordowali już ponad 100 dzieci. Ile jeszcze? Na tym wstrząsającym nagraniu zarejestrowano, jak spod gruzów wydobyto małego chłopca. Był nieprzytomny. Ratownicy medyczni rozpoczęli walkę o jego życie.

Spod gruzów wydobyto małego chłopca

„Ludzie ludziom zgotowali ten los” – to pierwsze słowa, które czyta odbiorca, gdy zasiada do lektury „Medalionów” Zofii Nałkowskiej. To krótkie zdanie miało oddawać ogrom cierpienia, którego doświadczyli ludzie podczas wojny. Minęło kilkadziesiąt lat, a słowa te znów okazują się przerażająco aktualne.

Wiceszefowa MSZ Ukrainy Emine Dżaparowa opublikowała na Twitterze nagranie, które powstało podczas akcji ratunkowej po jednym z rosyjskich ostrzałów. Prawdopodobnie nagranie powstało w Charkowie, choć nie podano dokładnej lokalizacji zdarzenia. Wideo jest wstrząsające… ciężko je oglądać bez łez, bez emocji.

Strażacy wydobyli spod gruzów ciało małego chłopca.

Walka o życie dziecka

Chłopiec jest drobny, może mieć ok. 2-3 lat. Gdy strażacy wyciągnęli go spod gruzów, był nieprzytomny. Ratownicy medyczni szybko przystąpili do reanimacji. Ten widok łamie serce…

Medycy starają się uratować życie małego chłopca

– napisała wiceszefowa ukraińskiego MSZ.

Rosja zabija ukraińskie dzieci

– dodała Dżasparowa.

Rosjanie nadal twierdzą, że „wyzwalają Ukrainę” i nie atakują ludności cywilnej. Ponad 70% Rosjan popiera inwazją na Ukrainę, nazywaną przez Putina i jego współpracowników „operacją specjalną”.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij