×

5 kolejnych ofiar śmiertelnych w Polsce spowodowanych zakażeniem koronawirusem

5 kolejnych ofiar śmiertelnych w Polsce spowodowanych zakażeniem koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podało właśnie druzgoczącą wiadomość na Twitterze. Jest też 71 nowych wykrytych przypadków choroby Covid-19.

5 kolejnych ofiar śmiertelnych w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w mediach społecznościowych o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to:

71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

W sumie odnotowano w naszym kraju już 31 zgonów, które były następstwem choroby Covid-19!

Nowe przypadki zakażenia

Wcześniej resort zdrowia wydał komunikat o 79 nowych zakażeniach w Polsce. Niestety statystyki te należy uzupełnić o kolejne przypadki koronawirusa, które dotyczą:

26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

To najtragiczniejszy bilans dnia, jak do tej pory. W sumie potwierdzono dzisiaj testami laboratoryjnymi 193 przypadki zakażenia oraz odnotowano aż 9 zgonów z powodu koronawirusa!

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

To dopiero początek

Jak powiedział dzisiaj na konferencji Łukasz Szumowski, podporządkowanie się rygorom kwarantanny jest głównym czynnikiem w walce z koronawirusem. Nie ukrywa, że spodziewany jest coraz większy wzrost zachorowań:

Jestem przekonany, że w najbliższych dniach dojdzie liczba do kilku tysięcy. To nie jest nawet koniec początku epidemii, cały czas będzie dochodzić do wzrostu.

Dzięki ograniczeniu życia społecznego będziemy w stanie zmniejszyć napływ pacjentów do oddziałów zakaźnych, dzięki czemu będziemy mogli obsługiwać tych pacjentów. W dużym stopniu od nas zależy, czy będą to setki tysięcy zakażonych pacjentów czy mnie.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij