×

15-latek, który zasztyletował kolegę stanie przed sądem! Ujawniono wyniki testu na poczytalność

Jak wynika z ustaleń policji, 15-latek był w pełni świadom tego, co zrobił. Co więcej, całą akcję skrzętnie zaplanował. Znajomym chwalił się, że jako nieletni trafi najwyżej do izby dziecka. Okazuje się, że srogo się pomylił…

Szkoła w Wawrze

Google Maps

Będzie odpowiadać jak dorosły

W toku przeprowadzonego dochodzenia prokuratura ustaliła, że wszelkie działania, jakie podjął Emil B., były wcześniej zaplanowane i w pełni świadome. Przez ostatnie miesiące skupiano się na tym, czy chłopak był poczytalny. Jest to w sprawie kluczowe, bo wtedy za zabójstwo może odpowiadać jak dorosły.

Emil B. usłyszał zarzut

Twitter

Wyniki postępowania

Do publicznej wiadomości podane zostały ustalenia Prokuratury Okręgowej w Warszawie:

W czasie zdarzenia Emil B. był pod wpływem substancji psychoaktywnych. Z treści opinii sądowo-psychiatryczno-psychologicznej sporządzonej po przeprowadzeniu obserwacji psychiatrycznej, wynika jednak, że dopuszczając się zabójstwa, był w pełni poczytalny.

Co więcej prokuratura ustaliła, że przestępstwo zostało popełnione z zamiarem bezpośrednim:

Prokurator zarzuca Emilowi B. popełnienie zbrodni zabójstwa popełnionej w zamiarze bezpośrednim. Z ustaleń śledztwa wynika, że 15-latek przygotowywał się do popełnienia przestępstwa, opisywał w korespondencji telefonicznej przewidywane konsekwencje czynu, którymi miały być pobyt na izbie dziecka oraz w zakładzie poprawczym, a także w sposób planowy popełniał czyn.

Oto ostatnia fotografia Kuby K., który został zasztyletowany:

Kuba K.

Twitter

Emil milczy

15-latek nie chce współpracować z policją, ani prokuraturą. Milczy oraz odmawia odpowiedzi na pytania. Nie przyznaje się do winy. Od czasu aresztowania przebywa w areszcie. Jak tłumaczy rzecznik prokuratury:

Wobec Emila B. nadal jest stosowany, wobec nieletnich tylko w wyjątkowych wypadkach, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Chłopakowi grozi 25 lat więzienia. Jako, że nie ukończył 18 lat, nie może być wobec niego zastosowana kara dożywotniego więzienia.

 

 

Źródła: www.popularne.pl, www.se.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować