×

Córka Iana Huntleya ujawniła, że ​​morderca napisał do niej, aby wyjaśnić, dlaczego zabił Holly Wells i Jessicę Chapman.

View post on imgur.com

Nie okazał skruchy

Dwudziestoletnia Samantha Bryan, opisuje swojego biologicznego ojca jako „złego potwora”. Twierdzi, że mężczyzna nie okazał skruchy w listach.

Zabójca z Soham zamordował młodą Holly i Jessicę w 2002 roku, wywołując jedną z największych obław w kraju.

View post on imgur.com

O wszystkim dowiedziała się przypadkiem

W programie telewizyjnym „Zabójcy w mojej rodzinie”, Samantha wyznała, że w momencie popełnienia przez ojca haniebnej zbrodni była jeszcze dzieckiem. Dlatego o całej tragedii dowiedziała się dużo później.

W zasadzie, to sama odkryła prawdę o Huntley’u, gdy miała 17 lat. Po prostu zobaczyła w Internecie jego zdjęcie, na którym rozpoznała mamę.

View post on imgur.com

Wspomina, że gdy zapytała o to mamę, dostała od niej pudełko pełne wycinków z różnych gazet. Zaczęła przeglądać prasę, gdzie były opisane czyny popełnione przez mordercę. Nie mogła przestać płakać.

Wcześniej nie pytała o Iana, ponieważ nie chciała denerwować mamy ani ojczyma.

View post on imgur.com

Młoda Bryan zdecydowała się napisać list do ojca

Chciała dowiedzieć się, dlaczego mężczyzna zamordował dwie młodziutkie uczennice.

Huntley, odpowiedział jej w 2017 roku, pisząc:

Bardzo długo myślałem o tym, czy Ci odpowiedzieć i co właściwie napisać. Powinienem powiedzieć, że zdaję sobie sprawę z tego, że nie mogę po prostu nic nie odpisać i oczekiwać, że to zaakceptujesz…

Po pierwsze, naprawdę nie podoba mi się pomysł omawiania szczegółów tego, co było niewyobrażalnie najstraszniejszym dniem w moim życiu. Poza tym, mogę Cię zapewnić, że nawet gdybym to zrobił, nie poczułabyś się lepiej z tą wiedzą. Nie udałoby Ci się tego zrozumieć. Po piętnastu latach, sam nie rozumiem co, do cholery, poszło nie tak tego dnia

View post on imgur.com

Nie tego się spodziewała

Po otrzymaniu tego listu, dwudziestolatka zaczęła jeszcze bardziej nienawidzić bestialskiego zbrodniarza.

Samantha boi się, że ludzie będą myśleć, że ona jest taka sama jak on. Wolałaby, aby nikt nie wiedział, kto jest jej biologicznym ojcem.

A ja z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że on jest złym człowiekiem, że on jest potworem

Przypomnijmy

Huntley zwabił do swojego domu dwie 10-latki, a następnie je brutalnie zamordował. Pozbawił je ubrania i zrzucił ich ciała do rowu, żeby spalić.

Początkowo myślano, że dziewczynki zaginęły. Nikczemny zabójca udzielał wywiadów telewizyjnych podczas dwutygodniowych poszukiwań, a nawet przyłączył się do nich.

View post on imgur.com

Winni ponieśli karę

Narzeczona mordercy, Maxine Carr pomagała mu zacierać ślady. Dała mu także fałszywe alibi, za co otrzymała karę 21 miesięcy pozbawienia wolności.Huntley’a natomiast w 2005 roku skazano na dożywocie.

Motyw zbrodni nie był do końca jasny dla śledczych.

Morderca twierdził przed sądem, że wcześniej pokłócił się ze swoją dziewczyną i chciał wyładować złość na dzieciach…

Polecane

Może Cię zainteresować