×

Emil B. zabił Kubę z zimną krwią. Wiadomo już, czy będzie odpowiadał jak dorosły przed sądem

Prokuratura skończyła już czynności z 15-latkiem, który w maju tego roku zaatakował 16-letniego Kubę K. Raniony ostrzem uczeń szkoły w warszawskim Wawrze nie przeżył. Emil B. usłyszał od prokuratury zarzut zabójstwa. Sąd zadecydował, że odpowie tak, jak dorosły. To oznacza, że grozi mu nawet 25 lat więzienia.

Zabójstwo ucznia w szkole w Wawrze

Do zabójstwa 16-letniego Kuby K. doszło w piątek 10 maja w szkole nr 195 w Warszawie. Dramat rozegrał się na oczach innych uczniów. 15-letni Emil B. rzucił się na chłopaka w korytarzu szkoły przy ul. Króla Maciusia w Wawrze. 15-latek zadał Kubie 6 ciosów nożem. Ratownicy długo walczyli o jego życie, ale niestety Kuba zmarł mimo reanimacji.

Policjanci natychmiast aresztowali napastnika, a prokuratura rozpoczęła śledztwo. Emil B. trafił do schroniska dla nieletnich, a sąd zadecydował o poddaniu go obserwacji psychiatrycznej.

Emil B. usłyszał zarzut

Twitter

Emil B. usłyszał już zarzut zabójstwa

Czynności z udziałem 15-latka trwały aż do teraz. Prokuratura ustalała wszystkie okoliczności tragicznego zdarzenia, a biegli musieli ustalić, czy 15-letni Emil B. może odpowiadać tak jak osoba dorosła.

Kuba K.

Twitter

Rzecznik Prokuratury Rejonowej Praga-Południe Marcin Saduś poinformował, że 15-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa zabójstwa. Jednocześnie prokurator dodał, że oskarżony nie przyznał się do napaści i odmówił składania wyjaśnień. Teraz prokuratura przygotowuje się do kolejnych etapów postępowania z Emilem B.:

Aktualnie sporządzamy wniosek do sądu o zastosowanie wobec Emila B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania

Szkoła w Wawrze

Google Maps

Emil B. usłyszał zarzut i odpowie jak dorosły

Wiemy już, że mimo młodego wieku, nastolatek będzie odpowiadał za zbrodnię jak dorosły. Taką decyzję podjął na początku października Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe. Obrońca Emila B. nie zgadzał się z orzeczeniem i składał zażalenie, jednak sąd go nie uwzględnił. Sprawę skomentował sędzia Marcin Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego na warszawskiej Pradze:

Sąd oddalił wszystkie zażalenia na postanowienie Sądu Rejonowego, co oznacza, że będzie prowadzone postępowanie i będzie odpowiadał na zasadach ogólnych przewidzianych w kodeksie karnym, potocznie mówiąc jak dorosły

Jednak Emil B. to nie jedyny nastolatek zatrzymany w związku z morderstwem 16-letniego Kuby. Prokuratura zatrzymała jeszcze czterech innych nieletnich. Każdy z nich znajduje się w innym schronisku dla młodzieży i nie mają ze sobą kontaktu.

Polecane

Może Cię zainteresować