×

14-latek zgwałcił kilkulatkę? Monitoring zarejestrował nastoletniego pedofila

14-latek zgwałcił kilkulatkę? Wszystko wskazuje na to, że dziecko dokonało gwałtu na młodszej dziewczynce. Póki co, ze względu na dobro śledztwa, służby unikają podawania szczegółów, ale tok wydarzeń mówi sam za siebie. Mieszkańcy twierdzą, że 5-latka wróciła do domu całkowicie naga.

Nieletni pedofil?

Gdy wydawało się, że temat pedofilii w Polsce na chwilę ucichł, media znów obiegły doniesienia o kolejnym przypadku wykorzystania osoby nieletniej. Co ciekawe, tym razem agresorem miał być kilkunastoletni chłopak. Do zdarzenia doszło 18 lipca w gminie Szprotawa (województwo lubuskie). Okoliczni mieszkańcy szybko zorientowali się, że w regionie wydarzyło się coś strasznego, ponieważ po wsiach jeździły liczne radiowozy na sygnale. Niedługo później miejscowy serwis News Lubuski opublikował relacje mieszkańców, którzy potwierdzają, że mogło dojść do skandalicznego czynu.

Ludzie utrzymują, że 5-letnia dziewczynka wróciła do domu całkowicie naga. Dziecko płakało a jego ogólny stan wskazywał na to, że mogło wydarzyć się coś bardzo złego. O podejrzeniach od razu poinformowano policję. Służby w towarzystwie okolicznych mieszkańców wszczęły poszukiwania sprawcy. Wówczas okazało się, że kamery monitoringu zarejestrowały postać 14-latka. Dziennikarzom Faktu udało się ustalić, że do zatrzymania nastolatka doszło nocą w Sowinach. Dziecko zostało złapane przez mieszkańca i przekazane w ręce policjantów z Żagania.

14-latek zgwałcił kilkulatkę 2
Pixabay

14-latek zgwałcił kilkulatkę?

Na razie śledczy nie potwierdzili, w jakiej sprawie zatrzymali 14-latka. Niemniej jednak, pogłoski krążące wśród mieszkańców nie pozostawiają cienia wątpliwości co do rangi przestępstwa. Sierż. Arkadiusz Szlachetko z biura prasowego żagańskiej policji mówił:

Ze względu na dobro dziecka nie udzielamy w tej sprawie żadnych informacji.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze potwierdziła, że zatrzymano nieletniego sprawcę. Sprawę bada sąd dla nieletnich. Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze potwierdził, że doszło do aresztowania.

Zatrzymano nieletniego sprawcę.

Zaledwie parę miesięcy temu cała Polska przeżywała śmierć 11-letniego Sebastiana, który zginął z rąk pedofila. Kto by pomyślał, że zjawisko pedofilii jest równie powszechne wśród dzieci? Możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że na pozór przyjazne, miłe dzieci kryją w sobie prawdziwego demona.

Kiedy objawia się pedofilia?

Brakuje jednoznacznego określenia na to, kiedy u człowieka występują pierwsze symptomy pedofilii. Naukowcy unikają podania jednoznacznego wieku, ale przyznają, że nie można wykluczyć, że już w wieku nastoletnim dochodzi do zaburzeń skutkujących popędem seksualnym w stosunku do młodszych dzieci. Zgodnie z definicją pedofil to człowiek, który ma co najmniej 16 lat i jest starszy od swojej ofiary o minimum 5 lat. Sam kontakt seksualny z dzieckiem nie jest niezbędny, aby uznać kogoś za pedofila. Wystarczającymi dowodami są fantazje seksualne bądź oglądanie pornografii dziecięcej.

14-latek zgwałcił kilkulatkę
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: maps.google, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij