×

Zwycięzca „Milionerów” nie dostał miliona! Wysokość przelewu szokuje

Krzysztof Wójcik miał 27 lat, gdy jego życie odmieniło się dzięki udziałowi w programie „Milionerzy”. Jednak nie wszyscy wiedzą, że zwycięzca „milionerów” nie dostał miliona złotych. Ile tak naprawdę wynosił przelew od TVN-u?

Historyczna wygrana

Chociaż program emitowany jest na antenie stacji TVN już od wielu lat, tylko nieliczni mogą się pochwalić główną wygraną. Do grona szczęśliwców należy Krzysztof Wójcik. Był on jednym z tych, którzy postanowili spróbować szczęścia w programie „Milionerzy”. I pierwszym uczestnikiem, któremu udało się przebrnąć przez wszystkie pytania, udzielając prawidłowej odpowiedzi.

Historyczna wygrana padła 28 marca 2010 r. Krzysztof Wójcik miał wtedy 27 lat i był doktorantem na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Wtedy o zwycięstwie młodego mężczyzny rozpisywały się wszystkie krajowe media. Dopiero po latach pierwszy „milioner” wyznał, ile pieniędzy tak naprawdę trafiło na jego konto.

Zwycięzca „milionerów” nie dostał miliona złotych

A gdyby tak pewnego dnia obudzić się i zobaczyć, że na naszym koncie pojawiło się dodatkowe 900 tys. zł? Krzysztof Wójcik właśnie taki przelew otrzymał od TVN-u. Z jednej strony, nie widzielibyśmy powodów do narzekań w takim przypadku. Z drugiej – zwycięzca oczekiwał, że otrzyma 7-cyfrową kwotę. Jednakże załatwiono za niego wszelkie formalności, co oznaczało także odprowadzenie podatku w wys. 100 tys. zł.

Organizator na szczęście wszystkie formalności załatwił za mnie, nie musiałem składać żadnych wniosków. Przelane zostało „tylko” 900 tys. złotych

– wyznał po latach Krzysztof Wójcik w rozmowie z Plotkiem.

„Milioner” przyznał, że rodzice nauczyli go szacunku do pieniądza. Miał świadomość, że to, co łatwo przyszło, może też łatwo pójść.

Nie przehulałem tego, nie wydałem na głupoty. Wiadomo, że trzeba było się pobawić, ale nie wsiadłem w samolot i nie przewaliłem wszystkiego w kasynie

– zaznaczył.

Dzięki wygranej, Krzysztof Wójcik mógł sobie pozwolić na szukanie pracy bez presji. Został dyrektorem działu biznesowego w jednej z firm zajmujących się uzdatnianiem wody przemysłowej. Za pieniądze od TVN-u kupił własne mieszkanie w Szczecinie. Część wygranej przeznaczył też na pomoc bliskim. Resztę wykorzystał na podróże. Wraz z żoną Dorotą chętnie odwiedzał Stany Zjednoczone.

Kilka lat temu pierwszy zwycięzca „Milionerów” chciał ponownie wziąć udział w programie. Nie zgodzono się jednak na jego występ.

Poza Krzysztofem Wójcikiem, czek na milion złotych otrzymała Maria Romanek oraz Katarzyna Kant-Wysocka.

Fotografie: Źródło: Milionerzy (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować