×

Zwłoki nastolatka w zoo! Odkryto je przypadkowo podczas karmienia lwów

Zwłoki nastolatka w zoo! Znaleziono je na terenie wybiegu dla lwów. Teraz sprawę bada policja, która ma pewne podejrzenia.

Zwłoki nastolatka w zoo

17-latek był uznany za zaginionego, ponieważ od dwóch dni nie pojawił się w domu i nie było z nim żadnego kontaktu. Jego szczątki znaleziono w zagrodzie lwów w parku safari w Pakistanie.

Przerażającego odkrycia dokonano w trakcie karmienia zwierząt. Chaudhry Shafqat, zastępca dyrektora generalnego Lahore Safari Park poinformował, iż na terenie wybiegu znaleziono zakrwawioną czaszkę, fragmenty kości oraz ubrania Muhammada Bilala.

Ojciec tragicznie zmarłego Pakistańczyka rozpoznał jego ubrania, późniejsze testy DNA także potwierdziły tożsamość zmarłego. Rodzina nastolatka nie chce wierzyć władzom ogrodu, że na jego terenie są wystarczająco dużo środków bezpieczeństwa. Uważają, że to oni doprowadzili do jego śmierci, choć początkowo utrzymywali, że nie wiedzieli dokąd udał się Bilal.

Zaplanowane morderstwo?

Policja wciąż ustala, w jaki sposób 17-latek przedostał się przez wysoki płot i dostał się na teren lwów. Funkcjonariusze badają również, czy on sam wspiął się na ogrodzenie i wszedł do środka, czy ktoś wrzucił do niego martwe ciało, aby lwy mogły je zjeść.

Rodzina Bilala na początku nie wiedziała, gdzie on jest. Później zeznała iż ten poszedł do parku, aby zobaczyć się z jednym z jego wujków, którzy tam pracują.

Funkcjonariusz policji Najeeb Awan potwierdził, że śledztwo jest w toku. Powiedział też, że rodzina Bilala i sąsiedzi zaatakowali biura w zoo, rozbili szyby i uszkodzili pojazdy. Zablokowali także główną autostradę i zażądali od rządu wszczęcia postępowania karnego przeciwko kierownictwu parku.

Zwłoki znalezione na wybiegu dla lwów skomentował Safwan Subhan przewodniczy Pakistan Wildlife Foundation. Stwierdził, że okoliczni mieszkańcy niejednokrotnie sami wchodzą na teren parku i ponoszą odpowiedzialność za takie wypadki.

Źródła: www.tvp.info, wiadomosci.radiozet.pl, www.arabnews.com, www.foxnews.com, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay, Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij