×

Przerażające odkrycie w polskim „lesie śmierci”. Ciała 11 osób ze śladami po torturach

Odkrycie pod Jedwabnem jest na tyle wstrząsające, że piszą o nim nie tylko polskie, ale również zagraniczne media. W znajdującym się nieopodal lesie znaleziono zbiorową mogiłę, a w niej szczątki torturowanych Polaków. To pozostałości po naszych przodkach, których zamordowali nazistowscy żołnierze podczas II wojny światowej.

Niecodzienne odkrycie pod Jedwabnem

Polacy nie bez powodu określają las pod miejscowością Jedwabne „lasem śmierci”. To tam nazistowscy żołnierze dokonali bestialskiego mordu na Polakach i ludności żydowskiej w czasach II wojny światowej. Szacuje się, że zginęło wówczas co najmniej 340 osób. Teraz po raz kolejny usłyszał o tym miejscu świat, a to za sprawą odkrycia, które nagłośnił brytyjski „Daily Mail”.

Badacze poszukiwali szczątków ojca i syna. Wiedzieli, że oboje zginęli w lesie pod Jedwabnem w 1943 roku. Podczas poszukiwań natknęli się na zbiorową mogiłę, a w niej szczątki jedenastu Polaków. Związane ręce i ślady na kościach świadczyły o tym, że tragicznie zmarłe osoby przeszły przez piekło na Ziemi.

Przyjechaliśmy do Lasu Przestrzelskiego koło Jedwabnego w nadziei odnalezienia zamordowanego ojca i syna, ale okazało się, że to masowy grób

– powiedział Marcin Sochoń z grupy badaczy historycznych „Wizna 1939”.

Ułożenie rąk wskazuje na to, że ofiary były związane przed śmiercią, ręce były związane za plecami, ciała były rzucane niedbale, z lekceważeniem i padały jedno na drugie. Widać również, że czaszki zostały zniszczone przez strzały, o czym świadczą koncentryczne linie i otwory charakterystyczne dla otworów wejściowych i wyjściowych

– stwierdziła antropolożka Urszula Okularczyk cytowana przez „Daily Mail”.

Znaleziona przy zmarłych łuska pocisku niemieckiego pochodziła z mausera, czyli broni powszechnie stosowanej przez wszystkie oddziały armii hitlerowskiej. To dowód, który tylko utwierdza w przekonaniu, że masowego mordu na Polakach dokonano podczas II wojny światowej. Niewykluczone, że w zbiorowej mogile pochowano więcej ciał.

To już kolejne tragiczne odkrycie w ostatnim czasie

Kilka miesięcy temu odnaleziono groby czterech innych ofiar wojny. Ustalono, że owe szczątki należały do dwóch małżeństw, które straciły życie za udzielanie pomocy polskiemu ruchowi oporu.

Źródła: www.o2.pl, www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x