×

Tygrys blisko polskiej granicy! Służby poszukują drapieżnika, który uciekł z ZOO

Tygrys blisko polskiej granicy. Zwierzę uciekło z ZOO i stanowi śmiertelne zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. Sytuacja jest bardzo poważna, dlatego służby apelują o ostrożność i pozostanie w domach.

Tygrys na wolności

O niecodziennej sytuacji poinformowała oficjalnie słowacka policja. Z przekazanych informacji dowiadujemy się, że z jednego z ukraińskich ogrodów zoologicznych uciekł tygrys. Nie podano, w jakim mieście znajdowało się wspomniane ZOO ani w jakich okolicznościach doszło do ucieczki zwierzęcia.

tygrys blisko polskiej granicy
Pxhere

Tygrys blisko polskiej granicy. Służby apelują o rozwagę

Służby ustaliły już, że tygrys przekroczył granicę ze Słowacją i znajduje się w okolicy Parku Narodowego Połoniny na południe od województwa podkarpackiego. W związku z potencjalnym zagrożeniem, służby ostrzegają okolicznych mieszkańców. Apelują o pozostanie w domach, gdyż zwierzę może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Podkreślają również, aby osoby zamieszkujące w pobliżu nie podejmowały żadnych ryzykownych działań i pod żadnym pozorem nie próbowały samodzielnie schwytać tygrysa.

O sytuacji zostały poinformowane wszystkie placówki ochrony granicy, patrole policji w okolic, a także burmistrzowie przygranicznych miast

– informują w komunikacie słowaccy stróże prawa.

W sieci pojawiło się zdjęcie wykonane przez leśną fotopułapkę, która uchwyciła tygrysa.

Trwa obława

Służby prowadzą obławę w okolicach wsi Brezovec i Klenova. Wiadomo, że kiedy zwierzę ukaże się im oczom, weterynarze będą próbować trafić tygrysa pociskami-zastrzykami z środkiem usypiającym.

Źródła: www.wprost.pl, www.facebook.com
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x