×

Lis rzucił się na kobietę pod jej własnym domem. Wszystko zarejestrowały kamery

Lis rzucił się na kobietę pod jej własnym domem. Starsza pani dzielnie broniła się przed agresywnym zwierzęciem, które wyraźnie nie zamierzało odpuścić. Do sieci trafiło przerażające nagranie.

Lis rzucił się na kobietę pod jej własnym domem

Do niecodziennej sytuacji doszło w miejscowości Ithaka w hrabstwie Tompkins w stanie Nowy Jork. Starsza kobieta rozmawiała przed domem przez telefon, gdy nagle zza krzaków wyłonił się agresywny lis. Po chwili zwierzę zaatakowało nieświadomą zagrożenia Amerykankę (kobieta była odwrócona tyłem) i zaczęło gryźć ją po nogach. Starsza pani robiła, co mogła, aby poradzić sobie z dzikim listem. Machała nogami, krzyczała i wzywała pomocy z nadzieją, że ktoś ją uratuje. Kilka razy nawet solidnie trafiła zwierzę, ale na niewiele się to zdało.

Na szczęście krzyki zaatakowanej kobiety usłyszał jej sąsiad, który ruszył na lisa z kijem, dzięki któremu skutecznie odgonił agresora.

To było piękne zwierzę i nie chciałam go skrzywdzić. Niestety nie miałam innego wyboru, jak tylko walczyć, ponieważ nie mogłam uciec. Dziękuję Bogu, że pojawił się mój sąsiad

– powiedziała zaatakowana kobieta.

Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało i czuje się dobrze, choć cała sytuacja wyglądała naprawdę groźnie!

Do sieci trafiło nagranie z całego zdarzenia, które zostało zarejestrowane prawdopodobnie przez zamontowane wokół domu kamery.

Lis ostatecznie został odstrzelony

Z relacji męża Amerykanki dowiadujemy się, że agresywny lis ostatecznie został odstrzelony. Jego truchło zostało przekazane do laboratorium, gdzie okazało się, że zwierzę chorowało na wściekliznę.

Źródła: www.fakt.pl, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować