×

Nie żyje Antoni Gucwiński! Prowadził z żoną program „Z kamerą wśród zwierząt”

Nie żyje Antoni Gucwiński. Wieloletni dyrektor wrocławskiego zoo i twórca m.in. programu „Z kamerą wśród zwierząt”, który prowadził z żoną. O śmierci legendarnego dziennikarza poinformował w mediach społecznościowych prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Antoni Gucwiński – kim był?

Starszym pokoleniom z pewnością nie trzeba go przedstawiać. To człowiek legenda. Antoni Gucwiński urodził się 24 sierpnia 1932 w Porębie Małej. W 1957 r. ukończył krakowską Wyższą Szkołę Rolniczą, otrzymał tytuł inżyniera zootechnika i zaczął pracę na stanowisku badawczym w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu. Tam też studiował weterynarię na Akademii Rolniczej. Doktoryzował się z tematyki anestezjologii weterynaryjnej.

W 1962 r. ożenił się z Hanną Gucwińską, a 4 lata później został dyrektorem Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu i pełnił tę funkcję do końca 2006 r. Wraz z małżonką tworzył wiele programów telewizyjnych o zwierzętach. Najpopularniejszy to „Z kamerą wśród zwierząt”, który był emitowany w TVP przez 32 lata!

Nie żyje Antoni Gucwiński
Wikipedia

Nie żyje Antoni Gucwiński

O śmierci Antoniego Gucwińskiego poinformował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Na swoim profilu na Facebooku napisał:

Przykry dzień we Wrocławiu.

Zmarł Antoni Gucwiński – wieloletni legendarny dyrektor ZOO Wrocław. Przez lata program „Z kamerą wśród zwierząt”, który prowadził wraz żoną uczył nas wrażliwości wobec naszych „braci mniejszych”. Będzie nam go ogromnie brakować.

Antoni Gucwiński odszedł w wieku 89 lat. Spoczywaj w pokoju [*]

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Gucwiński, www.o2.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Wikipedia, Facebook

Może Cię zainteresować