×

Putin zmarł na atak serca. „Wyglądał dumnie i był zadbany jak zawsze”

Putin zmarł! To miał być rutynowy zabieg medyczny, ale jego serce nie wytrzymało. Mimo heroicznych wysiłków personelu, nie udało się go uratować. O wszystkim poinformowano w komunikacie prasowym i na Facebooku. W komentarzu pod zdjęciem Putina czytamy: „[…]Widziałam go. Wyglądał dumnie i był zadbany jak zawsze”.

Putin zmarł

12-letni tygrys amurski o imieniu Putin nie żyje. Wstrząsającą wiadomość o jego nagłym zgonie przekazano w mediach społecznościowych. To trudny czas nie tylko dla pracowników ogrodu zoologicznego.

Zwierzę cierpiało na niewydolność serca. Zmarło podczas rutynowego zabiegu medycznego.

Z ciężkim sercem informujemy, że wczoraj w zoo podczas rutynowego zabiegu medycznego zmarł 12-letni samiec tygrysa amurskiego. Pomimo heroicznych wysiłków personelu opiekującego się zwierzętami, nie przeżył. To wielka strata dla ZOO

– czytamy w poście opublikowanym w czwartek 24 marca na profilu facebookowym Minnesota Zoo.

Pod zdjęciem Putina pojawiło się wiele komentarzy oraz wyrazów współczucia. Jedna z internautek przesłała kondolencje i podziękowania zespołowi opiekunów tygrysa, którego niedawno miał okazję widzieć na żywo.

Akurat trafiłem tam dwa razy w ciągu ostatniego tygodnia i zobaczyłam go. Wyglądał majestatycznie i jak zawsze zadbany. Przesyłam kondolencje i podziękowania zespołowi wspaniałych opiekunów.

Z kolei dyrektor Minnesota Zoo John Frawley przekazał, że mimo żałoby po Putinie, pracownicy ogrodu powinni być dumni z wysiłku, jaki wkładają w ochronę tygrysów.

Dzisiaj jest niesamowicie ciężki dzień dla nas wszystkich i przez jakiś czas będziemy opłakiwać żałobę. Nasze zoo odgrywa kluczową rolę w globalnej ochronie tygrysów i obecnie jesteśmy współprzewodniczącymi Kampanii na rzecz Ochrony Tygrysów, która zebrała miliony dolarów na ochronę tych zwierząt. Chociaż dzisiejsza strata jest wielka, możemy być dumni z naszych wysiłków — przeszłych, obecnych i przyszłych — mających na celu poprawę ochrony tygrysów na całym świecie

– powiedział dyrektor Minnesota Zoo John Frawley, cytowany w komunikacie prasowym.

Kim był tygrys Putin?

Opłakiwany obecnie tygrys amurski urodził się w Czechach w 2009 roku. Dostał imię Putin i przez 6 lat mieszkał w zoo w Danii. Dopiero w 2015 r. trafił do Minnesoty.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, drapieżnik spłodził wiele potomstwa. Jedno z nich urodziło się w 2017 r. w zoo w Minnesocie, z czego pracownicy ogrodu są niezwykle dumni.

Źródła: www.tvp.info, www.planeta.pl, turystyka.wp.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij