×

Znanej aktorce wycięto macicę. „Było bardzo, bardzo dużo krwi. Jestem obolała”

Znanej aktorce wycięto macicę! Kobieta przeszła poważną operację z powodu dolegliwości zdrowotnych, z którymi zmaga się od lat.

To bardzo bolesna choroba

Amy Schumer największą popularność zdobyła dzięki występom na scenie standupowej. Odkąd zaczęła udzielać się w mediach społecznościowych, publikowała w nich kadry i nagrania dalekie od „instagramowego ideału”. Zawsze starała się to robić z radością, dystansem i żartem. Choć mogłoby się wydawać, że gwiazda wiedzie szczęśliwe życie, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Ona i jej mąż Chris Fischer, znany szef kuchni i farmer, bardzo długo starali się o drugie dziecko. Niestety, okazało się, że Amy cierpi na bardzo poważną chorobę, która to uniemożliwia. To endometrioza.

Teraz już całkowicie straciła szansę na powiększenie rodziny. Z powodu swoich dolegliwości aktorka musiała przejść poważną operację, w czasie której usunięto jej macicę oraz wyrostek robaczkowy. O wszystkim poinformowała swoich fanów w minioną sobotę.

Znanej aktorce wycięto macicę

W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych Amy Schumer powiedziała do swoich fanów:

Jestem po operacji endometriozy, moja macica została usunięta. Lekarz znalazł 30 plamek endometriozy, które usunął. Usunął także mój wyrostek robaczkowy, ponieważ endometrioza go zaatakowała. (…) W mojej macicy było bardzo, bardzo dużo krwi. Jestem obolała.

Aktorka zaapelowała również do swoich fanek, że jeśli zmagają się z bardzo bolesnymi miesiączkami, powinny udać się do specjalisty i sprawdzić, czy również nie cierpią na tę przerażająco bolesną chorobę.

Jej wyznanie wywołało ogromne zainteresowanie i sporo emocji. W komentarzach pod postem możemy przeczytać:

Dziękuję bardzo za podzielenie się swoją historią endo. Ponad 200 milionów kobiet na całym świecie cierpi z tego powodu. Mam nadzieję, że wkrótce poczujesz się lepiej

Tak mi przykro Amy! Wygląda na to, że twoje życie stanie się o wiele mniej bolesne

– pisały jej fanki.

Przypomnijmy, że endometrioza to choroba, z którą boryka się coraz więcej kobiet, a wiele pań nie ma nawet o tym pojęcia. Sądzą, że bolesne miesiączki to norma.

Źródła: www.instagram.com, www.pudelek.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować