×

21-latka pokazała posiniaczony brzuch. Jest taki przez jej chorobę

21-letnia Sinead Smythe choruje na rzadką chorobę zwaną endometriozą. Chorobę, która powoduje przewlekły ból brzucha i zaburzenia miesiączkowania, ponieważ komórki błony śluzowej macicy zamiast opuścić organizm, wędrują w jego głąb W związku z dolegliwością czasami nawet najzwyklejsze czynności są dla niej nie do wykonania. Teraz postanowiła pokazać innym, jak bardzo cierpi. Zdjęcia, które opublikowała, spotkało się z ogromnym współczuciem ze strony internautów.

Funkcjonowanie 21-latki

Z powodu bolesnego okresu, Sinead już 200 razy trafiła na ostry dyżur i dwukrotnie straciła pracę. Pracodawcy nie byli w stanie zrozumieć, że „zwykły okres” uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. Wiele osób uważa, że dziewczyna dramatyzuje, nie mając pojęcia, jak bardzo wtedy cierpi.

Zdjęcia, które mają otworzyć oczy inym

21-latka otwarcie dzisiaj opowiada o tym, jak wygląda jej życie. Chce w ten sposób uzmysłowić innym ludziom, że przechodzi przez prawdziwy koszmar. Na przedstawionych fotografiach widać, że dziewczyna wygląda jakby padła ofiarą przemocy. Pokazując, jaki wpływ ma na nią choroba, chce jednocześnie dodać siły oraz odwagi do walki innym endosiostrom.

Reakcje ze strony internautów

Udostępnienie własnych zdjęć okazało się być strzałem w dziesiątkę. Dziewczyna bardzo szybko spotkała się z bardzo pozytywną reakcją ze strony internautów, którzy wielokrotnie obsypywali ją słowami wsparcia. Wielu z nich doceniło także kreatywność nietypowej stylizacji i głębokie przesłanie, które zmusza do refleksji.

Statystyki

Endometrioza dotyczy na całym świecie około 180-200 tysięcy kobiet. Warto wiedzieć, że choroba nie objawia się tylko w cierpieniu, ale w może również prowadzić do zaburzeń płodności.

Może Cię zainteresować

zamknij