×

Znalazła list przy samochodzie. Gdy go czytała, z trudem powstrzymywała łzy

Matka dwójki dzieci znalazła list przy samochodzie. Poruszył ją do łez. Widząc wiadomość pozostawioną w drzwiach pojazdu, spodziewała się najgorszego.

Znalazła list przy samochodzie

W natłoku dnia codziennego nie lubimy sytuacji dziwnych, niezręcznych czy nagłych. Zwykle mówimy, że nie lubimy rutyny, ale tak naprawdę często w nią wpadamy. Dzięki temu czujemy się bezpiecznie. Jednakże pewnej mamie ktoś zaburzył tę równowagę za pomocą białej kartki oraz kilku zdań zapisanych czerwonym długopisem.

Gdy matka dwójki chłopców zobaczyła wiadomość na swoim samochodzie, spodziewała się najgorszego. Całą sytuację opisała na swoim Facebooku:

Gdybyś zobaczyła notatkę na swoim samochodzie po powrocie ze sklepu, automatycznie myślałabyś o najgorszym… prawda?! Cóż, ja od razu tak pomyślałam i w myślach krzyczałam „O Boże co to jest”!? Drzącymi rękami wzięłam notatkę… i wow! Natychmiast łzy zaczęły mi płynąć z oczu, ale się jakoś powstrzymałam, aby moje dzieci nie widziały!

Okazało się, że w wiadomości znajdowały się słowa podziękowania od innej mamy:

Masz cudowne dzieci! Dziękuję, że dzięki nim uśmiechnęłam się z mojego samochodu. To wiadomość od mamy do mamy. Pamiętaj, że wykonujesz kawał świetnej roboty! „Sara X”

Zarówno odbiorca listu, jak i internauci, którzy usłyszeli tę historię nie kryją wzruszenia. Doceniają ten prosty, ale jaki szczery i wyjątkowy gest.

Znalazła list przy samochodzie
Imgur

Dobroć rodzi dobroć

Często zapominamy, że tak proste gesty potrafią zdziałać naprawdę wiele. Zwykłe „dziękuję”, „proszę” czy „przepraszam” potrafi zmienić relację z drugim człowiekiem. Czasami jedno słowo skierowane do osoby całkowicie nam nieznanej potrafi sprawić, że jej dzień będzie o wiele lepszy. Psycholodzy od lat podkreślają wielką moc tych trzech słów oraz wskazują jasno, że warto ich używać.

Internautka, która opisała niezwykłą historię z listem, nie kryje radości oraz poruszenia. Sama skierowała kilka słów do nieznajomej, która wywołała u niej łzy szczęścia. Stwierdziła także, że nigdy nie wiesz, kiedy może spotkać cię coś dobrego:

Od nieznajomej do drugiej nieznajomej, od matki do matki, BARDZO DZIĘKUJĘ za tę niesamowitą wiadomość, którą znalazłam dzisiejszego poranka. Szczerze, to nigdy nie spodziewałam się, że taka sytuacja mi się przytrafi. Jeden prosty gest sprawił, że nie potrafiłam być smutna przez cały dzień!

Znalazła list przy samochodzie
Twitter
Źródła: www.mirror.co.uk, www.znanylekarz.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Imgur

Może Cię zainteresować